تصمیم شورای فنی کشتی فرنگی برای حاشیه سازان انتخابی تیم ملی؛

ارفاق به سوریان، برخورد با نوروزی

شورای فنی کشتی فرنگی درخواست پرافتخارترین کشتی‌گیر ایران را بررسی می‌کند

زمزمه بازگشت سوریان به ترکیب تیم ملی

خودداری حمید سوریان از شرکت در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی‌فرنگی در حالی با ارفاق اولیه شورای فنی کشتی فرنگی مواجه شد که با درخواست این کشتی‌گیر پر افتخار برای حضور در تیم ملی، به نظر می‌رسد باید منتظر قرارگرفتن نام سوریان در ترکیب اعزامی به رقابت‌های جهانی بود.
کد خبر: ۸۱۱۸۵۶
زمزمه بازگشت سوریان به ترکیب تیم ملی

به گزارش جام‌جم، سوریان که در جریان رقابت‌های انتخابی تیم ملی در وزن کشی حضور یافت و حتی در روز مسابقه به گرم کردن خود پرداخت به‌طور ناگهانی سالن مسابقات را ترک کرد تا همه در انتظار رای شورای فنی کشتی فرنگی باشند چرا که بارها عنوان شده بود انتخابی خط قرمز فدراسیون کشتی است و هرکس در این انتخابی شرکت نکند مسابقات جهانی را از دست می‌دهد. با این حال سوریان نامی نیست که به راحتی بتوان از آن چشم‌پوشی کرد.

کسی که با هفت مدال طلای جهان و المپیک پرافتخارترین کشتی‌گیر ایران محسوب می‌شود به همین دلیل بود که شورای فنی کشتی فرنگی با ارفاق درباره او رای صادر کرد.

رایی مبنی بر این‌که او جایی در ترکیب اعزامی به رقابت‌های جهانی 2015 نخواهد داشت، اما به عنوان همراه در کنار تیم خواهد بود، در اردوها می‌تواند حضور داشته باشد و اگر نفر جایگزین او نتوانست سهمیه بگیرد سوریان در رقابت‌های گزینشی بعدی برای کسب سهمیه اعزام می‌شود، ضمن این‌که از همین امسال مجوز حضور در انتخابی المپیک 2016 را نیز خواهد داشت.

در این شرایط اردوی تیم ملی کشتی فرنگی در حالی آغاز شد که سوریان پس از غیبت چند جلسه‌ای به جمع اردونشینان ملحق شد و حسن بابک مدیر تیم‌های ملی و احد پازاچ سرمربی تیم ملی تصریح کرد غیبت اولیه او در اردو موجه بوده است.

در این شرایط سوریان در گفت‌وگو با اخبار ورزشی شبکه سوم سیما درخواستی را مطرح کرد که بسیار بعید به نظر می‌رسد فدراسیون کشتی بتواند براحتی از کنار آن بگذرد. او گفت: حدود ۱۵ سال است که در اردوهای تیم ملی حضور داشته‌ام و هیچوقت از کشتی جدا نشده‌ام. هر چه در زندگی دارم از کشتی است و در حال حاضر هم با حضور در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی به‌عنوان سرباز در خدمت کشتی هستم.

سوریان افزود:برای شرکت در مسابقات انتخابی اصلا در شرایط ایده‌آلی قرار نداشتم، اما تصمیم گرفتم به مشهد بروم. حتی وزن‌کشی کردم و قبل از مسابقه گرم هم کردم، اما به خاطر شرایطی که داشتم متاسفانه نتوانستم کشتی بگیرم.

سوریان در پاسخ به این سوال که تکلیفت برای شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ آمریکا چه می‌شود، اظهار کرد: فدراسیون و کادر فنی در این باره تصمیم می‌گیرند، اما آنچه مسلم است، حمید سوریان همیشه به‌عنوان سرباز آماده خدمت به کشتی است و اگر شرایط و فرصتی برای من ایجاد شود، با جان و دل تلاش می‌کنم در خدمت کشتی باشم. کار در رقابت‌های جهانی آمریکا به‌عنوان میدان گزینشی المپیک بسیار سخت است و رقبا با تمام توان ‌دنبال کسب نتیجه هستند. اگر شرایط و فرصتی برایم به‌وجود آید، تمام تلاشم را می‌کنم عملکرد قابل قبولی داشته باشم.

فاصله زیاد نفرات جایگزین

سوریان در حالی چنین اظهارنظر کرد که فاصله او با رقیبان داخلی‌اش در این وزن سال هاست زبانزد خاص و عام است. طوری که در غیابش حتی در رقابت‌های قهرمانی آسیا که چندی پیش در قطر برگزار شد، تیم ایران در سبک وزن از کسب مدال طلا بازماند. به همین دلیل است که شورای فنی کشتی‌فرنگی در تعیین تکلیف ملی‌پوش اعزامی این وزن به جهانی لاس وگاس به صرف رقابت‌های انتخابی اکتفا نکرده و عنوان کرده است نفرات برتر انتخابی تیم ملی در 59 کیلو یعنی محسن حاجی‌پور و عبدالمحمد پاپی در رقابت‌های جام پیت لاسینسکی لهستان محک دوباره‌ای خواهند خورد، امری که نشان‌دهنده عدم‌اطمینان خاطر نسبت به موفقیت این دو کشتی‌گیر در جهانی است.

همه اینها در شرایطی است که تیم ملی کشتی فرنگی در قامت قهرمان دوره گذشته رقابت‌های جهانی عازم لاس‌وگاس خواهد شد و دفاع از این عنوان تیمی برای کشتی ایران از اهمیت بالایی برخوردار است، ضمن این‌که کسب سهمیه المپیک نیز مطرح است و براساس شنیده‌ها کادرفنی تیم ملی بی‌میل نیست سوریان را در دقیقه 90 هم که شده در ترکیب تیم اعزامی به لاس وگاس قرار دهد.

اما علیرضا رضایی سخنگوی فدراسیون کشتی در پاسخ به این پرسش جام‌جم که موضع فدراسیون در قبال این درخواست چه خواهد بود، تصریح کرد: عملا هیچ درخواستی به‌دست فدراسیون نرسیده است، بنابراین همان تصمیم قبلی شورای فنی کشتی فرنگی به‌عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری کشتی فرنگی پابرجاست.

او افزود :طبیعتا اگر چنین درخواستی به‌طور رسمی ارائه شود مثل همه درخواست‌های دیگر در شورای فنی مطرح و درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود؛ بنابراین در حال حاضر نمی‌توان گفت چه تصمیمی در رابطه با این درخواست احتمالی اتخاذ خواهد شد.

امید توفیقی - گروه ورزش

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها