jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۰۹۸۶۱ ۳۰ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۲۰

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: این آژانس بین المللی انرژی اتمی است که می‌تواند دسترسی مورد نیاز خود را در ایران تعیین کند و این باید بخشی از توافقنامه هسته ای باشد.

آژانس دسترسی مورد نیاز خود را در ایران تعیین می‌کند

به گزارش وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا، جان کربی در نشست خبری روز جمعه خود به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

خبرنگاری درباره گفت‌وگوهای صلح یمن در ژنو پرسید.

جان کربی گفت: مشورت‌ها در ژنو پس از چند روز به پایان رسید. به اعتقاد ما این مشورت‌ها شروعی مفید برای روند پیش رو بود. گفتگوها در ژنو تحت هدایت سازمان ملل متحد بود. ما همچنان از طریق فرستاده ویژه سازمان ملل از این روند حمایت خواهیم کرد.

ما همچنان از همه طرف‌های یمنی می‌خواهیم که دستیابی به توافق برای پایان دادن به درگیری‌ها را در اولویت خود قرار دهند. به نظر ما گفتگوهای ژنو شروعی مفید برای یک روند احتمالا طولانی بود.

در ادامه این نشست، خبرنگاری پرسید شما دو روز پیش در کنفرانس خبری خود به خبرنگاران گفته بودید که ایران باید به آژانس بین المللی انرژی اتمی دسترسی مورد نیاز برای حل ابعاد نظامی احتمالی را بدهد. جان کربی در پاسخ گفت: ما در گذشته در این باره صحبت کردیم و گفتیم به عنوان بخشی از هرگونه توافق، این مسئله چیزی است که هم در ماه نوامبر و هم در لوزان و در ماه آوریل در بهار درباره‌اش توافق شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دسترسی را که برای رفع نگرانی‌اش در مورد ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران درگذشته و در زمان حال نیاز دارد، بدست خواهد آورد.

من گفتم برای اینکه توافق بدست آید، آنها باید پارامترهای دسترسی را که آژانس می خواهد فراهم کنند. دسترسی که ما می خواهیم دسترسی است که آژانس می‌گوید به آن نیاز دارد تا بتواند نگرانی‌ها درباره ابعاد نظامی احتمالی را رفع کند. مسئله فقط به اعتماد مربوط نمی‌شود. رژیم راستی آزمایی قابل توجهی وجود دارد که مذاکره کنندگان روی آن کار می‌کنند.

من قصد ندارم درباره جزئیات صحبت کنم. آنچه در لوزان مورد توافق قرار گرفت این بود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید دسترسی مورد نیازش را داشته باشد. . آژانس بین المللی انرژی اتمی دسترسی مورد نیاز خود را تعیین می کند و این باید بخشی از توافقنامه باشد.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر