jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۰۷۴۳۲ ۲۳ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۴:۵۶

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی:

بازدید از مراکز نظامی در توافق سعد آباد کلید خورد

سید حسین نقوی گفت:بازرسی از مراکز نظامی کشور در توافق سعدآباد و در زمان دبیری شورای عالی امنیت ملی آقای روحانی صورت گرفت ولی اجرای آن به دولت بعدی (احمدی نژاد)هم کشیده شد وگزارش آن داده شد.

بازدید از مراکز نظامی در توافق سعد آباد کلید خورد

سید حسین نقوی نماینده ورامین در گفتگو با جام جم آنلاین با اشاره به در خواست غرب برای بازدید از مراکز نظامی کشور افزود:بازرسی های سر زده اگر در قالب پروتکل های الحاقی مطرح شود باید مورد بحث قرار گیرد و قطعاً تیم مذاکره کننده حق ندارد در این زمینه اجازه‌ای صادر کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه اگز قرار است بازدیدها در چارچوب پروتکل الحاقی باشد مجلس باید در این زمینه تصمیم گیری کند گفت:دولت موظف است اعلام کند که قصد دارد پروتکل الحاقی را بپذیرد اما مجلس باید در صحن علنی تصمیم بگیرد که چه پروتکلی با چه موادی باید به تصویب برسد تا مشکلی بوجود نیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: پروتکل الحاقی یک توافق بین المللی است و دراین توافق کشورها حق تحفظ داشته و می توانند بگویند که این پروتکل را منهای برخی بندها می‌پذیرند،کما اینکه برخی کشورهای نیز از این رو یه پیروی کردند.

وی تأکید کرد: اگر تیم مذاکره کننده بخواهد خارج از این موضوع، توافقی در جهت بازرسی ها انجام دهد خلاف خطوط قرمز عمل کرده و قطعا مردم این اجازه را نخواهند داد.

نقوی در مورد تصمیم گذشته پیرامون بازدید از مراکز نظامی گفت:شرایط در آن زمان به گونه ای بود که نظام تصمیم گرفت چنین کاری انجام بشود اما اعتقاد داریم که مذاکره کنندگان در آن زمان هم کوتاهی کردند و نباید زیر بار چنین تصمیمی می رفتند .

وی افزود:البته هر اقدامی در طول زمان تعریف خودش را می تواند داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر