jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۰۶۲۶۱ ۱۹ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۸

معاون وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به اظهارات آنتونی بلینکن معاون وزیر خارجه امریکا تصریح کرد: توافق نهایی در صورتی که حاصل شود، دارای دوره زمانی مشخصی خواهد بود و هیچ یک از تمهیدات پیش بینی شده در آن دائم نخواهد بود.

تمهیدات پیش بینی شده درتوافق نهایی، دائمی نیست

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ عباس عراقچی افزود: البته تعهداتی که ایران براساس معاهدات بین المللی همچون NPT پذیرفته است تا زمانی که الحاق ایران به این معاهدات ادامه دارد، تداوم خواهد داشت و تمسک طرف امریکایی به این قبیل تعهدات که برای مصارف داخلی یا راضی کردن متحدان صورت می‌گیرد، صرفاً یک مغالطه بی‌ارزش است.

آنتونی بلینکن معاون وزیر خارجه آمریکا در نشست جهانی کمیته یهودیان آمریکا در واشنگتن در سخنانی با بیان اینکه بسیاری از تحریمها بایستی به حالت تعلیق درآیند و نباید برای یک مدت طولانی رفع شوند، مدعی شده بود ، توافق جامع با ایران یک توافق ابدی خواهد بود و منقضی نخواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر