حکم ماموران خاطی فرودگاه جَده صادر شد

4 سال حبس و ۱۰۰۰ ضربه شلاق مجازات تعرض به 2 نوجوان ایرانی

رئیس سازمان حج و زیارت تشریح کرد؛

آخرین وضعیت پرونده حادثه فرودگاه جده

رئیس سازمان حج و زیارت، جزئیات جلسه دادگاه دو پلیس خاطی سعودی را که با حضور سرکنسول کشورمان برگزار شده است، تشریح کرد.
کد خبر: ۸۰۵۲۱۸
آخرین وضعیت پرونده حادثه فرودگاه جده

سعید اوحدی با اشاره به برگزاری جلسه دادگاه دو پلیس خاطی سعودی فرودگاه جده اظهار داشت: جلسه اول دادگاه این دو پلیس خاطی، هفته گذشته تشکیل و کیفرخواست بسیار سنگینی توسط قاضی این دو فرد قرائت شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دادگاه حادثه جده با حضور سرکنسول‌ جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: حضور سرکنسولی کشورمان در جلسه دادگاه در دفاع از دو زائر نوجوان ایرانی که مورد تعرض قرار گرفته بودند، بسیار موثر بوده و فضای سنگینی را برای دو پلیس خاطی ایجاد کرده و باعث شده آن‌ها توانایی دفاع از خودشان را نداشته باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه وکیل دو متهم درخواست یک هفته تنفس کرده تا آن‌ها دفاعیات خود را آماده کنند، بیان کرد: بر همین اساس جلسه بعدی دادگاه چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود.

اوحدی با بیان اینکه به دلیل خیانت در امانت این دو فرد خاطی در لباس پلیس کیفرخواست بسیار سنگین شده است، تصریح کرد: عمل شنیع این دو پلیس خاطی مجازات بسیار سنگینی دارد و ما هم بعنوان شاکی و برای صیانت از حقوق اتباعمان، خواهان در نظرگرفتن اشد مجازات هستیم.

وی در ادامه اظهار داشت: گاهی سوال می‌شود که اگر حکم این دو پلیس خاطی صادر شود آیا به منزله ازسرگیری اعزام زائران ایرانی به حج عمره است که در این رابطه باید بگویم خیر؛ما زمانی اعزام هموطنانمان به حج عمره را شروع می‌کنیم که مطمئن شویم وزارت حج و کشور عربستان به صورت جدی خود را ملزم به صیانت از حقوق زائران ایرانی می دانند.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه به وعده‌ مسئولین عربستانی دو پلیس خاطی به اشد مجازات محکوم شوند تا از تکرار چنین وقایع شنیعی جلوگیری شود. (باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها