هیوندای با اعلام راه‌اندازی تکنولوژی ارتباط خودرویی گوگل، تبدیل به اولین خودروسازی شد که این سیستم را به خودروهای تولیدی خود اضافه کرد.
کد خبر: ۸۰۲۹۰۳
اولین خودرو با سیستم اندروید به بازار آمد + عکس

این سیستم که «Android Auto» نامیده می‌شود به همراه سیستم مسیریابی برای اولین بار در سوناتا 2015 به کار برده شده است.

پس اگر حالا سوناتا 2015 دارید می‌توانید با به‌روزرسانی نرم‌افزاری، این سیستم را رایگان دریافت کنید.

«Android Auto» گوگل که رقیب مستقیم سیستم «CarPlay» کمپانی اپل محسوب می‌شود گوشی اآندرویدی راننده را با صفحه‌ نمایش خودرو کنترل و هماهنگ سازی می‌کند.

برای استفاده از این نرم‌افزار، گوشی شما باید مجهز به سیستم‌عامل اندروید 5.0 «لالی پاپ» یا بالاتر باشد و همچنین برای هماهنگ‌سازی لازم است که نرم‌افزار «Android Auto» بر روی گوشی نصب باشد. نحوه اتصال گوشی و خودرو هم از طریق کابل USB خواهد بود.

کاربران «Android Auto» بعد از اتصال گوشی آندرویدی به خودروی خود نرم‌افزارهای آشنای آندروید مثل پیام، تماس تلفنی، نقشه گوگل، گوگل پلی و… را فوراً تشخیص می‌دهند.

این نرم‌افزارها با فرمان صوتی، صفحه‌نمایش لمسی و درنهایت با کنترل بر روی فرمان خودرو کنترل می‌شوند.

همچنین امکان استفاده از برنامه‌های دیگری مثل «iHeartRadio»،«Spotify» ،«Skype» ،«TextMe» و… با این تکنولوژی ارتباط خودرویی امکان‌پذیر شده است.

از آنجایی که یکی از دلایل استفاده از «Android Auto» کاهش حواس‌پرتی حین رانندگی است، زمانی که این سیستم فعال باشد صفحه‌نمایش گوشی قفل شده و رانندگان دیگر مستقیماً به گوشی خود نگاه نمی‌کنند.

طبق گفته هیوندای، این سیستم در آینده ای نزدیک در دیگر خودروهای این شرکت نیز به کار برده می‌شود.(پدال)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها