jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۰۲۲۸۲   ۰۶ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۹:۲۷

همزمان با ادامه بمباران شهرهای یمن که به شهادت ۹ عضو یک خانواده از جمله دوکودک منجر شد؛ درگیری های پراکنده میان نیروهای مقاومت مردمی یمن و نیروهای ارتش عربستان در مرزهای این کشور ادامه دارد.

غرش نجم الثاقب در آسمان عربستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، منابع خبری اعلام کردند،‌ درپی عملیات نظامی ارتش و نیروهای مردمی یمن، نیروهای گارد مرزی عربستان بیش از 20 کیلومتر از مواضع خود عقب نشینی کردند.

در استان عدن هم یمنی ها دیروز موفق شدند با کنترل محله های بئراحمد ؛تروریست های القاعده را از این مناطق بیرون کنند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن تانک ها و نفر برهای سعودی ها را در پایگاه نظامی المخروق در منطقه نجران هدف قرار دادند.

بر اثر اصابت چند گلوله خمپاره از یمن به شهر نجران عربستان سعودی که روز سه شنبه صورت گرفت یک غیرنظامی و یک نیروی امنیتی کشته شدند.

به این ترتیب شمار نظامیان و غیرنظامیانی که از آغاز حمله ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمن از 26 مارس گذشته تاکنون در عربستان کشته شده‌اند به 28 نفر افزایش یافت.

همزمان، نیروهای مقاومت یمن سیستم جدید موشکی «نجم الثاقب» را رونمایی کردند.

متخصصان صنایع نظامی یمن می گویند مدلهای مختلفی از این موشک را به خط تولید رسانده اند و از امروز ضد مواضع ارتش عربستان استفاده خواهد شد.

این موشک هفتاد و پنج کیلومتر برد دارد و در سر آن نیز مواد منفجره ای به وزن هفتاد و پنج کیلوگرم قرار داده شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها