jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۰۱۶۳۰   ۰۴ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۱۶

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: نظام سهمیه بندی بنزین از ساعت ٢٤ سه شنبه (٥ خردادماه) برای خودروهای سواری شخصی و عمومی لغو می شود.

سهمیه بندی بنزین خودروها از فردا شب لغو می شود

سید ناصر سجادی گفت: صرفا آن دسته از خودروهای سواری شخصی و موتوسیکلت که دارای ذخیره بنزین ٧٠٠ تومانی در کارت های سوخت خود هستند، می توانند تا پایان شهریور ماه امسال براساس همان نرخ سوختگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از ذخیره بنزین ٧٠٠ تومانی کارتهای سوخت، موتورسیکلت ها و خودروهای شخصی را در برمی گیرد، تصریح کرد: نزدیک به ٩٠ درصد خودروهای ناوگان تاکسی های عمومی دوگانه سوز هستند و سی.ان.جی می تواند جایگزین مناسبی برای بنزین در این خودروها محسوب شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در حال حاضر ٣١٠ هزار تاکسی درون شهری در کشور وجود دارد که ٢٧٠ هزار دستگاه آن دوگانه سوز و مابقی بنزین سوز هستند.

سجادی گفت: لغو نظام سهمیه بندی تنها برای بنزین اعمال شده و سوخت نفت گاز (گازوییل) براساس نظام قبلی به قوت خود باقی است.

وی با بیان اینکه برداشت گازوییل برای خودروهای عمومی و شخصی و خودروهای درون شهری و برون شهری طبق روال گذشته انجام می شود، افزود: تنها در قیمت گازوییل تغییر ایجاد شده و این قیمت از ٢٥٠ تومان قبلی به ٣٠٠ تومان در هر لیتر رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر اینکه سامانه هوشمند به قوت خود باقی است، افزود: استفاده از این سامانه به ما کمک می کند تا اطلاعات و آمار مربوط به سوخت را در کشور جمع آوری و براساس آن برنامه ریزی کنیم.

سجادی با بیان اینکه در تغییرات جدید، قیمت سی.ان.جی و نفت سفید افزایش نیافته است، گفت: در مورد گاز مایع نیز نرخ ٢١٠ تومان با یک افزایش اندک به ٢٣٠ تومان رسیده است.

وی افزود: این در حالی است که گاز مایع، پیشتر با دو نرخ ٦٥٠ و ٢١٠ تومان عرضه می شد که با اعمال سیاست جدید قیمت ٦٥٠ تومانی به طور کلی برداشته شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از افزایش نیافتن قیمت سی.ان.جی به عنوان یکی از مزایای اجرای مصوبه جدید هیات وزیران نام برد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای سوختگیری سی.ان.جی در کشور انتظار می رود مردم و دارندگان تاکسی بیشتر از گذشته از سی.ان.جی استفاده کنند.

سجادی درباره ذخیره بنزین ٧٠٠ تومانی موجود در کارت های سوخت، گفت: براساس آخرین آمار در روز اول خرداد ماه دو میلیارد و یکصد میلیون لیتر بنزین ٧٠٠ تومانی در کارت سوخت خودروهای سواری شخصی و موتورسیکلتها وجود داشته که هموطنان فرصت دارند تا پایان شهریورماه امسال از آن بهره مند شوند.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی شب گذشته اعلام کرد، از روز سه شنبه (٥ خردادماه امسال) هر لیتر بنزین معمولی با نرخ ١٠٠٠ تومان و هر لیتر بنزین سوپر نیز با نرخ ١٢٠٠ تومان عرضه خواهد شد. همچنین، از تاریخ اعلام شده نفت گاز در جایگاههای سوخت کشور با نرخ ٣٠٠ تومان عرضه می شود.

نفت سفید نیز با نرخ هر لیتر ١٥٠ تومان و گاز مایع هر کیلو ٢٣٠ تومان عرضه خواهد شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر