jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۰۰۹۹۵ ۰۳ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۸:۱۵

سیدحسین هاشمی، استاندار تهران گفت: هجدهمین سفر استانی رئیس‌ جمهوری روز سه‌شنبه به شهرستان‌های شهریار، ملارد و قدس در غرب استان تهران انجام می‌شود.

رئیس‌جمهور سه‌شنبه به غرب استان تهران می‌رود

گزارش ظریف در جلسه غیرعلنی مجلس

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و سید عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده، امروز در جلسه غیرعلنی مجلس، آخرین روند مذاکرات با 1+5 را تشریح می‌کنند.

حدادعادل: باید نگران فراموشی ارزش‌های دفاع مقدس بود

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: همواره باید نگران کمرنگ شدن ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه بود و برای رخ ندادن این اتفاق باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.

به گزارش فارس، غلامعلی حداد عادل، در نخستین کنگره جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، حضور جانبازان در جامعه را یادآور شهدا خواند و افزود: جانبازان یادآور دوران دفاع مقدس و معنویتی هستند که در آن دوران در جامعه ما موج می‌زد؛ آن معنویت بسیاری از افراد جامعه را به طور طبیعی به سمت مراعات هنجارها وا داشته بود.

وی با تاکید بر این‌که نباید اجازه داد خاطره‌های دفاع مقدس از ذهن نسل آینده حذف شود، افزود: برای جلوگیری از فراموشی خاطرات دفاع مقدس باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد که یکی از ظرفیت‌های موجود استفاده از جایگاه جانبازان است.

حدادعادل تصریح کرد: به وجود آوردن تشکل‌هایی نظیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی نشان‌دهنده توجه به همین واقعیت یعنی جلوگیری از فراموشی دفاع مقدس و استفاده از ظرفیت‌هاست.

اوباما مصوبه کنگره را امضا کرد

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه مصوبه کنگره این کشور در خصوص لزوم بازبینی توافق نهایی هسته‌ای با ایران توسط نهاد قانونگذاری آمریکا را امضا کرد.

قشقاوی: ممنوع الورود نداریم

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه درباره تسهیل ورود ایرانیانی که پس از انقلاب از کشور مهاجرت کرده‌اند، به مصوبه شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد و افزود: این مصوبه گام بزرگی است که برداشته شده است و به واسطه آن هر ایرانی می‌تواند آزادانه به کشور رفت و آمد داشته باشد. بین 3 تا 5 درصد اپوزیسیون ایران هستند و 95 درصد دیگر اگر مشکلی قضایی، جنایی، مالی و سیاسی نداشته باشند، می‌توانند رفت و آمد کنند. این مصوبه ابلاغ و اجرایی شده است.حسن قشقاوی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که «ما ممنوع‌الورود نداریم»، تصریح کرد: وزارت اطلاعات، قوه قضاییه و وزارت امور خارجه هیچ مشکلی با ورود و رفت و آمد 95 درصد ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر