jamejamonline
گوناگون عمومی کد خبر: ۷۹۸۳۲۶   ۰۸ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۲

این فیلم هشداری در مورد خطرات موتورسواری است که مشاهده آن به راکبان موتورسیکلت و حتی رانندگان دیگر وسایل نقلیه توصیه می شود. موتورسواری یکی از خطرناک‌ترین سرگرمی‌های دنیای امروزی است. قسمت ششم این فیلم را با هم ببینیم.

تصادفات متداول موتورسواران و راه‌های پیشگیری 6 + فیلم + عکس

از آنجایی که الگوی پیروی شده توسط بسیاری از این افراد یکسان است و همچنین بسیاری از تصادفات آن‌ها در چند قالب متداول دسته‌بندی می‌شوند، می‌توان با افزایش آگاهیِ این بخش از جوانان احتمال بروز حوادث ناگوار برای آن‌ها را کاهش داد.

اگر اولین بار است که با این مجموعه آشنا شده‌اید اکیداً توصیه می‌شود مطالعه آن را از بخش اول آغاز کنید.

در این قسمت به بررسی ششمین مورد از حوادث متداول می‌پردازیم.

اتومبیل کناری فرمان را به سمت شما می‌گیرد

در حال رانندگی در میان ترافیک روان هستید که ناگهان راننده اتومبیل کناری هوس می‌کند جای شما را داشته باشد.

بدون هیچ اخطاری ناگهان اتومبیلش را به سمت شما هدایت می‌کند و شما که در حال تلاش برای برنده شدن در یک مسابقهٔ رانندگی فرضی بودید، ناگهان با آن برخورد کرده و نقش زمین می‌شوید. یادتان باشد که موتورسیکلت وسیلهٔ نقلیهٔ بسیار کوچکی بوده و به‌راحتی در نقاط کور رانندگان به‌ویژه وسایل نقلیه سنگین پنهان می‌شود.

راه پیشگیری: همواره با سرعتی برانید که در صورت تغییر لاین یکی از اتومبیل‌های جلویی به لاین شما فرصت کافی برای ترمز گرفتن داشته باشید. از نقاط کور وسایل نقلیه آگاه باشید و از آن‌ها دوری کنید.

به‌طور کلی می‌توان گفت که هرگاه قادر به مشاهدهٔ چهرهٔ راننده درون آینه‌های اتومبیلش نباشید، احتمال اینکه راننده از حضور شما بی خبر باشد بسیار زیاد است.

در نظر داشته باشید که نقاط کور عموماً شامل موقعیت‌های ساعت 3، ساعت 4:30، ساعت 7:30 و ساعت 9 نسبت به اتومبیل ها هستند. بدانید که اگر سرعت حرکت یکی از لاین‌ها از لاین‌های دیگر بیشتر باشد رانندگان زیادی تمایل پیدا می‌کنند که به آن لاین تغییر مسیر دهند.

همچنین بدانید که در چهارراه‌ها ممکن است رانندگانی که هم جهت با شما می رانند، بدون استفاده از علائم هشداردهنده نظیر چراغ راهنما ناگهان شروع به پیچیدن کنند. بنابراین شما باید همواره شرط احتیاط را به‌جا آورده و از ریسک کردن و سبقت گرفتن در این مکان‌ها بپرهیزید.

همواره باید برای واکنش در چنین شرایطی آماده باشید باید از موقعیت اتومبیل‌های اطراف خود آگاه بوده و مسیرهای بالقوه‌ای برای جاخالی دادن به حرکات اشتباه رانندگان در نظر بگیرید و آماده باشید. در زمان خطر با بوق رانندهٔ دیگر را از حضور خود آگاه کنید اما روی واکنش وی حساب نکنید.

هم‌زمان با بوق زدن موتور را اندکی در جهت مخالف برده و شروع به ترمز کنید به‌گونه‌ای که مسیری که راننده قرار است از آن عبور کند توسط شما اشغال نشده باشد.

نکاتی هستند که توجه به آن‌ها شما را گوش‌به‌زنگ تر می‌کند. در نظر گرفتن مواردی نظیر چراغ‌های راهنما، جهت‌گیری چرخ‌های جلو، جهت‌گیری سر راننده (بسیار مهم) و یا ترمز گرفتن رانندگان نزدیک چهارراه (احتمال دارد به‌منظور پیچیدن انجام شده باشد.) زمان پاسخ‌دهی شما به اشتباهات دیگران را به‌شدت بهبود می‌دهد.

در این فیلم تعدادی از این نوع تصادفات را مشاهده می‌ کنید. (پدال)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: