jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۷۳۳۶   ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۸

تحریم ها دیگر کارساز نیستند

بازتاب فروش 15 هواپیمای مسافربری به ایران

"عباس آخوندی"، وزیر راه و شهرسازی، این هفته از تکمیل خرید 15 هواپیمای مسافربری از ماه فوریه (بهمن) تا کنون خبر داد که 9 فروند آن تا اواخر هفته گذشته در اختیار خطوط هوایی قرار گرفته اند.

بازتاب فروش 15 هواپیمای مسافربری به ایران

بلومبرگ به نقل از رسانه های ایران، ضمن اعلام اینکه این هواپیماها سابقاً متعلق به شرکت "ویرجین آتلانتیک" بوده اند، از تحویل آنها به شرکت "ماهان ایر" خبر داده است.

"امانوئل اتولنگی"، از اعضای ارشد یکی از نهادهای معارض با ایران به نام "بنیاد دفاع از دموکراسی ها" گفت: "این مورد نشان می دهد که پس از این، دیگر تحریم های آمریکا برای بازداشتن شرکت های غربی از تجارت با ایران کارساز نیستند."

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از جروزالم پست، در حالی که هنوز خبری از وقوع توافق احتمالی آینده میان ایران و گروه 1+5 نیست، شاهد آن هستیم که نظام تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران شروع به ریزش کرده است.

بلومبرگ، روز دوشنبه اعلام کرد اخیراً 9 هواپیمای مسافربری دست دوم به ناوگان شرکت هواپیمایی "ماهان ایر" ایران پیوسته اند. آمریکا در سال 2011 این شرکت هواپیمایی را بنا به اتهامات واهی در فهرست تحریم های غیرقانونی قرار داده بود.

در سال 2013 نیز زمانی که توافق موقت هسته ای در ژنو به امضای طرفین رسید، ممنوعیت فروش قطعات یدکی به هواپیماهای مسافربری ایران برداشته شد.

بنابر اعلام مقامات ایران، آنها فقط زمانی به توافق نهایی و جامع با طرف های غربی رضایت می دهند که همه تحریم ها به صورت یکجا از میان برداشته شوند و به هیچ وجه با لغو تدریجی تحریم ها موافقت نخواهند کرد.

"وندی شرمن"، معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا و سومین مقام بلندپایۀ آن وزارتخانه با تکیه بر نقش تأثیرگذار ایران در خاورمیانه اعم از لبنان، عراق، سوریه و یمن گفته است حتی اگر تا سی اُم ژوئن نیز به توافقی با ایرانیان دست پیدا کنیم، همچنان تحریم های دیگری که علیه این کشور در خصوص مسائل مربوط به حقوق بشر وضع کرده ایم به قوت خود باقی خواهند ماند و آنها همچنان با تحریم روبرو خواهند بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر