jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۳۶۸۰ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۸

وزارت نیرو به تکالیفش عمل نمی‌کند

12000 واحد مسکن پرند در انتظار آب، برق و گاز

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: در حال حاضر بیش از 12 هزار واحد تکمیل‌ شده در شهر جدید پرند وجود دارند که معطل نصب کنتور آب، برق و گاز هستند.

12000 واحد مسکن پرند در انتظار آب، برق و گاز

باران هاشم‌زهی افزود: هیچ زمان قطعی از سوی وزارت نیرو برای تامین این انشعابات اعلام نشده است.

وی اظهارداشت: با اینکه قانون تکلیف را مشخص کرده است اما وزارت نیرو هنوز به تکالیفش عمل نمی‌کند.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند ابراز امیدواری کرد که در صورت عمل کردن وزارت نیرو به وظایفش، پرونده مسکن مهر تا اوایل سال 1395 بسته شود.

هاشم‌زهی همچنین با بیان اینکه ساخت مسکن مهر توسط سازندگان صورت می‌گیرد، افزود: با افزایش سقف تسهیلات بانکی و کمک‌های دولت برای آماده‌سازی واحد‌ها می‌توان گفت که از میزان آورده متقاضیان کاسته شده است.

شهر جدید پرند در 30 کیلومتری تهران، حدفاصل شهر رباط کریم و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) واقع شده است.

مساحت نهایی شهر پرند 25 هزار هکتار در قالب 15 فاز مسکونی شهرک صنعتی، ناحیه نمایشگاهی، پارک جنگلی و شش منطقه تفریحی است که معادل یک‌سوم شهر تهران در نظر گرفته شده است.

فاز‌های صفر، یک، دو و سه شهر پرند شخصی‌ساز هستند و پیش از ساخت واحد‌های مسکن مهر در این شهر ساخته شده‌اند اما فاز چهار، پنج و شش از جمله اراضی مسکن مهر این شهر به شمار می‌روند که از سال 1386 فعالیت ساخت‌وسازشان آغاز شده است.

همچنین حدود 16 هزار واحد مسکن مهر در این شهر توسط تعاونی‌ها ساخته شده است.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر