jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۹۲۲۲۶   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۰:۲۳

جام جم ورزشی: قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ(نادو) از صدور رای ۳ بسکتبالیست و یک والیبالیست دوپینگی خبر داد.

میزان محرومیت ۴ ورزشکار دوپینگی اعلام شد

به گزارش جام جم ورزشی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل فدراسیون پزشکی ورزشی، دکتر رامین طباطبایی با اشاره به برگزاری نشست شورای صدور رای نادو اظهار داشت: به دنبال دریافت دفاعیات ورزشکاران خاطی و بررسی مستندات موجود، در نهایت شورا دو تن از بسکتبالیست‌ها را به دلیل استفاده از ماده ممنوعه استانوزولول با یک درجه تخفیف به 2 سال محرومیت از فعالیت‌های ورزشی رسمی محکوم کرد.

وی افزود: بسکتبالیست سوم نیز از ماده دیورتیک (ادرار آور) استفاده کرده بود اما به این دلیل که این دارو برای درمان بیماری فشار خون وی توسط پزشک تجویز شده بود، حکم وی با تخفیف، 6 ماه محرومیت از شرکت در فعالیت‌های ورزشی رسمی تعیین گردید. علاوه بر آن یک والیبالیست نیز به دلیل مصرف دگزامتازون که توسط پزشک برای درمان بیماری وی تجویز شده بود به 4 ماه محرومیت از شرکت در فعالیت‌های ورزشی رسمی محکوم شد که تاریخ اجرای حکم ورزشکاران خاطی از 25 فروردین ماه امسال می باشد.

دکتر طباطبایی تصریح کرد: این احکام، حکم اولیه محسوب می‌شوند و ورزشکاران از تاریخ ابلاغ حکم به مدت 7 روزکاری فرصت دارند تا نسبت به حکم اولیه اعتراض کنند و تا قطعی شدن احکام طبق قوانین وادا اسامی ورزشکاران محرمانه خواهند ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر