jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۹۱۴۹۲   ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۳

دریادار سیاری ادعای آمریکا را تکذیب کرد

حضور مقتدرانه ناوهای ایران در خلیج عدن

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تکذیب ادعای آمریکا مبنی بر اینکه ناوگروه ایران محدوده خلیج عدن را ترک کرده است گفت: اکنون ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی در خلیج عدن واقع در ورودی تنگه باب المندب حضور دارد و به گشت زنی و انجام ماموریت می پردازد.

حضور مقتدرانه ناوهای ایران در خلیج عدن

امیر دریادار حبیب الله سیاری صبح شنبه در نوزدهمین دوره معارف جنگ آجا که اکنون در خوزستان در حال برگزاریست، اخبار منتشر شده مبنی بر تذکر به ناوگروه ایرانی در خلیج عدن را تکذیب کرد.

برخی منابع خبری روز گذشته (جمعه) به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد که ناوگروه ایران محدوده خلیج عدن را ترک کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: یکی از اهداف نیروی دریایی راهبردی ارتش، تامین امنیت در خطوط مواصلاتی دریایی کشور است که این روند همچنان به نحو مطلوبی ادامه دارد.

سی وچهارمین ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل ناو پشتیبانی بوشهر و ناوشکن البرز نوزدهم فروردین ماه راهی خلیج عدن شد.

رسانه های خارجی روز گذشته پس از انتشار خبری به نقل از یک مقام آمریکایی، نوشتند که پنتاگون از اقدام ایران جمهوری اسلامی ایران استقبال کرده است، اما واقعیت این است که ناوهای ایران مطابق برنامه به ماموریت خود در محدوده خلیج عدن مشغول هستند.

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است: ناوگروه های نیروی دریایی با اقتدار از منافع جمهوری اسلامی در آبهای آزاد حراست کرده و در این راستا در هر منطقه ای که لازم باشد حضور می یابد.

سیاری تصریح کرده است: ما طبق قوانین بین المللی و با اقتدار برای مقابله با تروریسم دریایی و حراست از خطوط مواصلاتی کشورمان در آبهای آزاد حضور پیدا می کنیم.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر