jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۹۱۴۹۲   ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۳

دریادار سیاری ادعای آمریکا را تکذیب کرد

حضور مقتدرانه ناوهای ایران در خلیج عدن

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تکذیب ادعای آمریکا مبنی بر اینکه ناوگروه ایران محدوده خلیج عدن را ترک کرده است گفت: اکنون ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی در خلیج عدن واقع در ورودی تنگه باب المندب حضور دارد و به گشت زنی و انجام ماموریت می پردازد.

حضور مقتدرانه ناوهای ایران در خلیج عدن

امیر دریادار حبیب الله سیاری صبح شنبه در نوزدهمین دوره معارف جنگ آجا که اکنون در خوزستان در حال برگزاریست، اخبار منتشر شده مبنی بر تذکر به ناوگروه ایرانی در خلیج عدن را تکذیب کرد.

برخی منابع خبری روز گذشته (جمعه) به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد که ناوگروه ایران محدوده خلیج عدن را ترک کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: یکی از اهداف نیروی دریایی راهبردی ارتش، تامین امنیت در خطوط مواصلاتی دریایی کشور است که این روند همچنان به نحو مطلوبی ادامه دارد.

سی وچهارمین ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل ناو پشتیبانی بوشهر و ناوشکن البرز نوزدهم فروردین ماه راهی خلیج عدن شد.

رسانه های خارجی روز گذشته پس از انتشار خبری به نقل از یک مقام آمریکایی، نوشتند که پنتاگون از اقدام ایران جمهوری اسلامی ایران استقبال کرده است، اما واقعیت این است که ناوهای ایران مطابق برنامه به ماموریت خود در محدوده خلیج عدن مشغول هستند.

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است: ناوگروه های نیروی دریایی با اقتدار از منافع جمهوری اسلامی در آبهای آزاد حراست کرده و در این راستا در هر منطقه ای که لازم باشد حضور می یابد.

سیاری تصریح کرده است: ما طبق قوانین بین المللی و با اقتدار برای مقابله با تروریسم دریایی و حراست از خطوط مواصلاتی کشورمان در آبهای آزاد حضور پیدا می کنیم.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر