jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۰۹۸۵   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۵:۳۰

مرکز آمار ایران اعلام کرد: درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در 12 ماهه منتهی به فروردین ماه سال 94 نسبت به دوره مشابه سال قبل 14.5 درصد بوده که براین اساس در اسفندماه سال 93(14.3)این نرخ 0.3درصد کاهش یافته است.

نرخ تورم شهری 0.3درصد کاهش یافت

شاخص کل بر مبنای سال پایه (90= 100)، در فروردین ماه سال 94 عدد 207.9 را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل 1.2 درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 14درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(14.2)کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات » در این ماه به رقم 247.8 رسید که نسبت به ماه قبل2.4 درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد246.1 رسید که نسبت به ماه قبل2.6 درصد درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی هانسبت به ماه مشابه سال قبل 10.2 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه9.3 درصد است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل 10 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه 94 نسبت به دوره مشابه سال قبل 9.2 درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفند ماه 1393 (9.7) درصد کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات در فروردین ماه 94 به رقم194.2 رسید که 0.7 درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد.میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل 15.8درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال 1394 نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه17 درصد است و نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند ماه 1393 (17.2 درصد) کاهش یافته است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر