jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۸۸۹۶۴   ۲۹ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۹:۱۱

طنز در روزنامه های کشور کم پیدا می شود و این یعنی روزنامه ها کم لبخند می‌زنند و آنها که روزنامه می‌خوانند هم به تبعیت از رسانه محبوب شان کمتر می خندند. حکمت ستون روزنامه خندان، در این است که طنز همه روزنامه های کشور را جمع کنیم و در جام جم آنلاین برسانیم به دست تان تا هر صبح، دستکم در اینترنت گردی روزانه، لبخندی روی لب تان بنشیند.

یک موتورسوار بیچاره کشف و خنثی شد

سیاست روز : نمایندگان به چه چیزی فکر می‌کنند؟

برادر لاریجانی: کشورهایی که معتقدند تعداد سانتریفیوژ باعث ساخت بمب هسته‌ای می‌شود نظر عوامانه‌ای دارند.
به نظر شما تعداد سانتریفیوژ در کدام یک از گزینه‌های زیر موثر است؟
الف) کارخانجات ساخت چوب بستنی
ب) کشت قارچ سمی
ج) ورزش سوارکاری
د) بارش باران‌های موسمی

نقطه‌چین زیر را با یکی از گزینه‌های مناسب پر کنید.
یک نماینده مجلس: نمایندگان به جای اینکه ملی فکر کنند منطقه‌ای فکر می‌کنند و فکر و ذکرشان متمرکز همان آب و برق فلان روستا می‌باشد و نمی‌توانند برای موضوعات کلی چون ... تصمیم بگیرند.
الف) افزایش سفرهای خارجی
ب) خرید ویلا و آپارتمان
ج) حضور در دویست فراکسیون و کارگروه و کمیته به صورت همزمان
د) هیچکدام

جمله زیر از کیست؟
بسیار مهم است که در خلق شادمانی برای ملت ایران به جای این‌که میهمان باشیم، میزبانی کنیم.
الف) مستر بین
ب) علیرضا خمسه
ج) عموپورنگ
د) رئیس دفتر رئیس‌جمهور

شرق : یک موتورسوار بیچاره کشف و خنثی شد

ویدئویی منتشر شده که در آن مأموران سعی دارند موتور جوان موتورسواری را به‌زور روانه پارکینگ کنند. جوان به موتور «چسبیده» دل هم نمی‌کند. مأموران لحظاتی بعد می‌خواهند او را به‌زور از موتور پیاده کنند. تقلا می‌کند و سفت‌تر می‌چسبد. مردم به میان میدان می‌آیند و موتورسوار را راهی می‌کنند. این اتفاق احتمالا در بندرعباس افتاده است. این ویدئو ثابت می‌کند:
- همان لحظه که مأمور راهنمایی‌ورانندگی به‌زور می‌خواهد موتور را برای نظم عمومی به پارکینگ بفرستد، نظم عمومی به‌هم خورده؛ ماشین‌ها به‌هم پیچیده‌اند، مردم به‌هم. بعد مردم و ماشین‌ها.
- گره‌ای که با دست می‌شود باز کرد با دندان نباید باز کرد، گره کور ترافیک را هم با پارکینگ و جریمه.
- رفتار برخی مأموران گاهی شبیه تابلوهایی است که مردم جلو در پارکینگ منزلشان نصب می‌کنند: «در صورت پارک‌کردن چهار چرخ پنچر می‌شود!» خب یکی نیست بگوید عزیز من اگر چهار چرخ را پنچر کنی که در پارکینگت تا اطلاع ثانوی مسدود می‌ماند.
- ما هم موقع امتحان چون مطمئن بودیم سؤال‌سخت‌ها را نمی‌توانیم جواب بدهیم، برای همین می‌رفتیم سراغ جواب‌دادن به سؤال‌ساده‌ها. حالا هم وقتی نمی‌شود ترافیک سخت سر چهارراه را حل کرد بهتر است برویم سؤال ساده موتورسوار را حل و برطرف کنیم از سطح خیابان.
- با تلاش دانشمندان جوان و برخی مسئولان درحال‌حاضر موتور «محل کسب» جوانان و بیکاران شده است. به نظر ما وقتی افراد مسئولیت کارشان را که منجر به بیکاری دیگران شده برعهده نمی‌گیرند، دست‌کم مأموران ملاحظه کنند.
- بهترین راه برای حل‌کردن مسئله، پاک‌کردن صورت‌مسئله است.
- ما هنوز متوجه نشدیم چرا وقتی تصادف می‌شود مأمورها سه‌ساعت بعد می‌رسند، ولی وقتی یک موتورسوار دور میدان ترمز بزند مسافر سوار کند، یکدفعه چندتا مأمور و دوتا ماشین حمل موتور سر می‌رسند و موتورسوار بیچاره را خنثی‌سازی می‌کنند.

کیهان : استتار

گفت: آل‌سعود بعد از آنهمه جنایت، حالا از ترس انتقام انصارالله یمن به دست و پاافتاده و برای آتش‌بس دنبال میانجی می‌گردد.
گفتم: حیوونکی‌ها حق دارند! چون آنهمه سگ‌دو زده‌اند و به هیچیک از اهداف خود هم نرسیده‌اند و اکنون نوبت انتقام سخت انصارالله است.
گفت: به قول سیدحسن نصرالله، اعلام کرده بودند قصد نابودی انصارالله را دارند که نتوانستند و پوزه‌شان به خاک مالیده شده، گفته بودند می‌خواهند از تهدید احتمالی انقلابیون یمن علیه آل‌سعود جلوگیری کنند که حالا آن احتمال را به یقین تبدیل کرده‌اند، می‌خواستند مردم یمن را از انصارالله دور کنند که امروزه همه مردم را علیه وحشی‌های آدمخوار آل‌سعود یکپارچه کرده‌اند و...
گفتم: از تخم و ترکه ابوسفیان و ابوجهل و ابولهب غیر از این انتظار نمی‌رفت.
گفت: اما خودمانیم، بدجوری ماهیت ضداسلامی و صهیونیستی آنها لو رفته است و با هیچ پوششی نمی‌تواند آن را مخفی کند.
گفتم: یارو می‌خواست قاچاقی وارد آفریقا شود، خودش را در پوست بز استتار کرد، و ناگهان شیری حمله کرده و او را خورد، شیرهای دیگر پرسیدند چی بود خوردی؟ گفت؛ بُز بود ولی مزّه خر می‌داد!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها