jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۶۵۷۵   ۲۲ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۵:۵۹

یک روزنامه آمریکایی با اشاره به آغاز بررسی پیش نویس طرح ارائه شده به کنگره در مورد محدود کردن اختیارات اوباما برای لغو تحریم های ایران، از بروز جنگ لفظی میان موافقان و مخالفان این طرح خبر داد.

جنگ لفظی سناتورهای آمریکایی درباره ایران

به گزارش واشنگتن تایمز، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از روز پنجشنبه بررسی طرح ارائه شده توسط سناتور «رابرت منندز» و سناتور «باب کروکر» را آغاز کرده و قرار است روز سه شنبه هفته جاری در مورد آن رای گیری کند.

این وضعیت در حالی است که تا کنون ۵۰ مورد ضمیمه به این طرح اضافه شده است.

این طرح خواستار محدود شدن اختیارات رئیس جمهور برای لغو تحریم های ایران است و همچنین از دولت آمریکا می خواهد تا هر گونه توافقی با ایران را در کنگره به تصویب برساند.

در صورت تصویب این طرح در کنگره، اوباما در صورت حصول توافق جامع میان ایران و کشورهای ۱+۵ به مدت ۶۰ روز اجازه نخواهد داشت که تحریم های ایران را لغو و یا کاهش دهد و در این ۶۰ روز، کنگره به بررسی توافق بوجود آمده می پردازد.

به نوشته واشنگتن تایمز، این طرح موافقان و مخالفانی را در سنا دارد و در حالیکه دموکرات ها خواستار آن هستند که فرصت و آزادی عمل بیشتری به اوباما در این رابطه داده شود اما جمهوریخواهان می خواهند شروط رسیدن به توافق را چنان دشوار کنند که اصولا رسیدن به توافق غیر ممکن شود.

در همین رابطه قرار است در هفته جاری اوباما با نمایندگان کنگره در این رابطه به گفتگو بنشیند و علاوه بر آن «جان کری» و «ارنست مونیز» وزیران خارجه و انرژی آمریکا نیز به عنوان مطلعین تفاهم لوزان به کنگره خواهند رفت تا در این رابطه توضیحاتی را به نمایندگان آمریکا بدهند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها