جام جم ورزشی: سه نماینده ایران در روز نخست از هشتمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا موفق به کسب یک مدال طلا و دو نقره شدند.
کد خبر: ۷۸۶۵۶۸
درخشش دختران ایرانی با یک طلا و دو نقره

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، این دوره از مسابقات صبح امروز شنبه با حضور 230 تکواندوکار از 24 کشور به میزبانی چین تایپه در سالن "دانشگاه تایپه" آغاز شد که از میان شش نماینده ایران در روز نخست تنها دختران موفق به کسب سه مدال طلا و نقره شدند.

ناهید کیانی تکواندوکار وزن 44- کیلوگرم کشورمان مدال طلای این رقابتها را به گردن آویخت.وی ابتدا 17 بر 4 از سد چین تایپه گذشت، سپس به دلیل غیبت تکواندوکاری از قزاستان راهی دور سوم شد و در مرحله نیمه نهایی در یک مبارزه یکطرفه و تماشایی 16 بر صفر برابر فیلیپین به برتری رسید و راهی فینال شد. کیانی در فینال این رقابتها برابر حریف قدرتمند تایلند قرار گرفت و در دیداری جذاب و دیدنی 15 بر 7 برنده از شیاپ چانگ خارج شد و با شایستگی به مدال طلا دست یافت.

شکیلا کلهر تکواندوکار و مژگان زادمحمد نیز دو مدال نقره کسب کردند. کلهر در وزن 42- کیلوگرم در اولین گام نماینده تایلند را 5 بر یک برد، سپس 12 بر صفر از سد قزاقستان گذاشت تا راهی مرحله نیمه نهایی شود. وی در ادامه حریفی از چین را با نتیجه 12 بر 7 شکست داد اما در فینال این رقابتها برابر تکواندوکار فیلیپین و در راند طلایی، نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

مژگان زادمحمد نیز در وزن 46- کیلوگرم به دلیل غیبت حریف ویتنامی خود بدون دردسر راهی دور دوم شد و در ادامه فیلیپین را 5 بر یک شکست داد و سپس با شکست تایلند در راند طلایی راهی مرحله فینال شد. وی در جدال برای کسب مدال طلا حریفی از کره جنوبی را پیش رو داشت اما در راند طلایی نتیجه را واگذار کرد و گردن آویز نقره را بدست آورد.

فردا و در دومین روز این مسابقات تکواندوکاران اوزان 49-، 52- و 55- کیلوگرم دختران و 55-، 59- و 63- کیلوگرم پسران به مصاف حریفانشان خواهند رفت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها