jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۳۶۵۶ ۱۴ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۱:۱۸

وزیر امور خارجه کشورمان امروز هنگام ورود به تهران در نشست خبری در فرودگاه مهرآباد گفت: مجموعه راه‌حل‌هایی که تاکنون به دست آمده است، مبنای نگارش سند نهایی قرار خواهد گرفت.

بیانیه لوزان، مبنای تنظیم سند نهایی هسته ای است


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،محمد جواد ظریف افزود: در مذاکراتی که در سوئیس انجام دادیم، به لطف خدا و با حمایت مقام معظم رهبری و حمایت‌های بی‌نظیر ایشان از تیم مذاکره‌کننده و راهنمایی‌های ایشان و حمایت شجاعانه رئیس جمهور از مذاکرات هسته‌ای، این امکان برای ما فراهم شد که به مجموعه‌ای از راه‌حل‌ها برای رسیدن به توافق جامع دست یابیم.

وی گفت: این مجموعه راه‌حل‌ها به عنوان مبنای نگارش سند نهایی که تنها توافق ما در مذاکرات هسته‌ای خواهد بود، اگر ان‌شاءالله به لطف خدا و با واقع‌بینی طرف مقابل تا تیر ماه امکان ‌پذیر شود آن سند بر مبنای راه‌حل‌هایی نگارش می‌شود که در روزها و ماه‌های گذشته درباره آن بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: از همه افرادی که در مذاکرات هسته‌ای به بنده و همکاران کمک کردند، تشکر می کنم.

صالحی: آینده را بسیار روشن و تابناک می‌بینم

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز در این نشست خبری با تشکر از مقام معظم رهبری و رئیس جمهور و مردم ایران گفت: آینده را بسیار روشن و تابناک می‌بینم.

برخی مردم پرچم ایران را در دست داشتند و انگشت خود را به علامت پیروزی نشان می‌دادند و ظریف برای آنان دست تکان می داد.

پس از آن، تیم مذاکره‌کننده به همراه ظریف و صالحی محل استقبال را ترک کردند.

آقای ترکان مشاور عالی رئیس جمهور با حضور در فرودگاه مهرآباد تهران از آقای ظریف و تیم مذاکره‌کننده کشورمان استقبال کرد.

وزیر امورخارجه، رئیس سازمان انرژی اتمی و دیگر اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان پس از 9 روز رایزنی فشرده در لوزان سوئیس صبح امروز از طریق فرودگاه مهرآباد وارد تهران شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر