اوباما در مصاحبه با نیویورک تایمز:

آژانس از هرکجای ایران بازرسی خواهد کرد

اوباما نگران امنیت رژیم جعلی اسرائیل است

گزارش‌ گفت‌وگوهای هسته‌ای در اختیار رژیم صهیونیستی

اظهارات و مواضع آمریکا درباره گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران نشان می‌دهد و ثابت می‌کند که جمهوری اسلامی ایران برای صلح و امنیت جهانی هیچ خطری ندارد و تنها نگرانی آمریکا که البته دروغین و تنها یک ادعاست، امنیت رژیم صهیونیستی است.
کد خبر: ۷۸۲۷۷۴
گزارش‌ گفت‌وگوهای هسته‌ای در اختیار رژیم صهیونیستی

به گزارش جام جم آنلاین، مقامات آمریکایی بارها در جریان گفت‌وگوهای هسته‌ای اعلام کرده‌اند که ایران خطری برای امنیت منطقه و صلح جهانی است و در کنار آن، با نگرانی‌های رژیم صهیونیستی همراهی کرده‌اند.

اما اظهارات مقامات آمریکایی و اروپایی ثابت می‌کند که آنها نگران امنیت و صلح جهانی و منطقه‌ای نیستند و تنها برایشان امنیت رژیم جنایتکار و جعلی صهیونیستی مهم است.

حمایت‌های و نگرانی‌های آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از رژیم اسرائیل در حالی انجام می‌شود که این رژیم به خاطر اقدامات و جنایاتی که انجام داده و می‌دهد، مهمترین عامل ناامنی در منطقه است.

جنایاتی که این رژیم در سرزمین‌های اشغالی انجام داده است حتی باعث شده تا سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری هم نسبت به آن معترض باشند.

رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی که دارای صدها کلاهک هسته‌ای است، خطری جدی و بالقوه برای امنیت و صلح جهانی و منطقه‌ای است. سران این رژیم پایبند هیچ یک از قوانین بین‌المللی نبوده و نیستند و حتی از قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم تبعیت نمی‌کنند و اجازه هیچگونه بازدیدی از تأسیسات هسته‌ای خود را نمی‌دهند. اما جمهوری اسلامی ایران که فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای دارد و تاکنون هم ثابت نشده که ایران در پی ساخت سلاح هسته‌ای است، به عنوان خطری برای امنیت منطقه و جهان مطرح می‌شود.

آمریکا خود بخش بزرگی از ناامنی‌های جهان است. دخالت‌‌های این کشور در دیگر کشورهای دنیا از جمله منطقه غرب آسیا(خاورمیانه) این منطقه را دچار جنگی خانماسوز کرده است.

دخالت در سوریه برای سرنگون کردن دولت قانونی و مورد حمایت مردم این کشور، سوریه را به یک ویرانه تبدیل کرده است. حمایت آمریکا و دیگر همپیمانان او در منطقه از گروه‌های تروریستی مانند داعش و حضور این گروهک جنایتکار در عراق تنها بخشی از فتنه‌ها و ناامنی‌هایی است که آمریکا و دیگر کشورهای همپیمان او ایجاد کرده‌اند.

با این حال مقامات آمریکایی ایران را خطر منطقه‌ای می‌دانند. در واقع برای آمریکا، امنیت رژیم صهیونیستی مهم و اولویت دارد نه امنیت جهانی و منطقه‌ای. آمریکا حتی امنیت جهان را به خاطر اسرائیل به خطر می‌اندازد.

به همین خطر است که در جریان گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و 1+5 سران رژیم صهیونیستی را در جریان این گفت‌وگوهای قرار می‌دهد در حالی که این موضوع در اصل به این رژیم ربطی ندارد.

به همین خاطر است که رئیس جمهور آمریکا برای بار چندم و در آستانه دور تازه مذاکرات هسته‌ای با ایران و همچنین افشا شدن جاسوسی رژیم صهیونیستی از این گفتگوها، اظهار داشت که تل آویو و چند کشور دیگر در جریان خلاصه مذاکرات هسته‌ای قرار گرفته‌اند.

«باراک اوباما» دیروز سه‌شنبه در کنفرانس خبری مشترک با «اشرف غنی‌ زی» همتای افغانستانی خود گفت که وی درباره انتشار گزارشی درباره جاسوسی اسرائیل از مذاکرات محرمانه ایران و شش قدرت جهانی اظهار نظر نمی‌کند، اما اطمینان می‌دهد که اطلاعات درباره روند مذاکرات هسته‌ای با ایران به اسرائیل و کشورهای منطقه داده شده است.

اوباما در ادامه مدعی شد که مذاکرات تنها زمانی به توافق خواهد انجامید که آمریکا مطمئن باشد این توافق جلوی ساخت بمب هسته‌ای از سوی ایران را خواهد گرفت.

یکی از موانعی که تاکنون باعث شده است گفت‌وگوهای هسته‌ای به توافق نرسد، نقش منفی و فتنه انگیز سران رژیم صهیونیستی است که سایه سنگین و شوم او نمی‌گذارد منطقه روی ارامش را به خود ببیند.

محمد صفری - جام جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
پ
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۶ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
مرگ بر صهیونیسم
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها