jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۸۲۲۷۴   ۲۹ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۷

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ گفت: هسته‌ای بهانه است، مرحبا به مردم ایران و مرحبا به هیئت ایرانی که در این زمینه دفاع می‌کنند و زیر بار حرف زور نمی‌روند.

مرحبا به هیات ایرانی که زیر بار زور نمی‌روند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های امروز نماز جمعه تهران افزود: هیئت ایرانی تا کی باید بگوید در پی سلاح اتمی نیستیم که شما مدام می گویید که ما اعتماد نداریم.

وی گفت: هیئت جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات با منطق صحبت می کند اما هیئت آمریکایی می‌گوید ما نمی فهمیم که ایرانی ها دست از سلاح اتمی برداشته اند یا نه؟ ما هم می گوییم نمی‌توانیم برای شما خلق فهم کنیم.

متأسفانه آمریکایی ها هر چه شکست می خورند پند نمی‌گیرند

خطیب جمعه تهران با اشاره به سخنان جان کری که اعتراف کرده بود آمریکا در قضیه سوریه شکست خورده است، گفت: متأسفانه آمریکایی ها هر چه شکست می خورند پند نمی گیرند ، غرورشان کم نمی شود در حالی که الان وقت آن است که آنان فکر کنند که چرا در سوریه شکست خوردند.

آیت الله موحدی کرمانی خطاب به آمریکایی ها گفت: شما تا توانستید از تروریست ها حمایت کردید این در حالی است که با تمامی این حمایت ها باز هم شکست خوردید ، شما باید از این شکست ها درس بگیرید تا این جنایت ها را تکرار نکنید.

خطیب جمعه تهران افزود: آمریکایی ها از شاه حمایت کردند و شکست خوردند و پند نگرفتند.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه اقدامات آمریکایی ها در منطقه به گونه ای شده که فریاد مرگ بر آمریکا در هر نقطه ای بلند شده است، تاکید کرد: آمریکایی ها تا کی می خواهند با ظلم و خونریزی و تجهیز تروریست ها موفق شوند.

آمریکا باید در دادگاه جهانی پاسخ دهد

وی گفت: مردم بیدار شده اند و زیر بار زور و ظلم نمی روند و در مقابل متجاوز می ایستند.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: ای کاش در دنیا عده ای آزاده پیدا می شدند آمریکا را به محاکمه می کشاندند؛ آمریکا باید در دادگاه جهانی در قبال خون های ریخته شده پاسخ دهد.

وی همچنین به دخالت آمریکا در سوریه اشاره کرد و گفت: چرا در مقابل یک حکومت قانونی ایجاد مزاحمت می کنید خدا برای شما شکست را مقرر کرده است و بدون تردید شما شکست خواهید خورد.

خطیب جمعه تهران همچنین با اشاره به سالروز شهادت صدیقه زهرا (س) افزود: ما باید با اسوه قراردادن سیره حضرت فاطمه زهرا (س)، زندگی خود را شیرین تر کنیم.

آیت الله موحدی کرمانی گفت: ایجاد فضای محبت و دوستی ، احساس مسئولیت ، دفاع از ولایت و ایجاد بصیرت ، ایثار ، مدیریت خانه و همسرداری از مهمترین ویژگی های آن بانوی گرانقدر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها