گفت‌و‌گویی متفاوت با دکتر محمدجواد ظریف

فرزندانم ایران هستند الحمدلله!

وزیر امور خارجه کشورمان پس از بازگشت از بروکسل به لوزان گفت: مذاکرات انجام شده با طرف اروپایی، خوب بود؛ فردا مدیران سیاسی پنج کشور فردا به مذاکره‌کنندگان ملحق خواهند شد.
کد خبر: ۷۸۱۳۹۵
ظریف: مدیران سیاسی فردا به مذاکرات ملحق می‌شوند

محمدجواد ظریف گفت: در دیدارهای دو جانبه درباره مسائل منطقه‌ای گفتگو شد و در دیدار عمومی هم بحث های هسته‌ای یکبار دیگر مرور شد، به ویژه درباره مسائلی که بیشتر به گفتگو نیاز دارد، بحث کردیم.

وی افزود: در این نشست قرار شد از صبح چهارشنبه مدیران سیاسی هر سه کشور اروپایی همراه با مدیران سیاسی چین و روسیه به مذاکره‌کنندگان ملحق شوند تا در روزهای پایانی این دور از مذاکرات، به بحث ها کمک کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: طرف های اروپایی اعلام کردند که حضور فعالی برای رسیدن به توافق نهایی در لوزان خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیشب در سفری هشت ساعته در بروکسل که به دعوت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سفر کرده بود، با سه وزیر امور خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس دیدار کرد و به لوزان بازگشت.

از صبح امروز نشست دو جانبه ایران و آمریکا با حضور مسولان سیاسی، فنی و معاونان آغاز شده است.

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 از 15 مارس (24 اسفند) در حالی در سوئیس آغاز شد که با نزدیک شدن به ضرب‌الاجلی که برای رسیدن به چارچوب توافق تعیین شده، گفتگوها بار دیگر اهمیت یافته است.

در حالی که طرفین قرار بود تا سوم آذر امسال بر سر راهکار جامع به توافق برسند، پابرجا بودن اختلافات موجب شد تا گفتگوها برای بار دوم تمدید شود.

بر اساس برنامه جدید، دو طرف برای رسیدن به توافق نهایی تا 9 تیر ماه زمان دارند.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها