jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۷۸۸۴۶ ۱۹ اسفند ۱۳۹۳  |  ۲۲:۱۵

جام جم ورزشی: لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار که با دوپینگش جنجالی بزرگ در دنیای ورزش به پا کرد خواهان لغو محرومیت مادام العمرش از حضور در رقابت های مختلف است.

تقاضای بخشش دوچرخه سواری که تا پایان عمر محروم شد

به گزارش جام جم ورزشی ، آرمسترانگ خواهان کاهش محرومیت مادام العمر خود است و درخواست رسمی خود را در اینباره به مراجع مربوطه تسلیم کرده . او پیش از این به دلیل فاش شدن دوپینگش از هفت عنوان قهرمانی خود در رقابت های توردوفرانس محروم شده بود. آرمسترانگ به که اشتباهات گذشته خود اعتراف کرده خواهان یک فرصت دیگر است تا بتواند اینبار بدون دوپینگ توانایی های خود را نشان بدهد. برخی از مقامات بلند پایه دوچرخه سواری فدراسیون جهانی در اینباره قرار است همکاری هایی با وی داشته باشند.

دوپینگ آرمسترانگ هنگامی کشف شد که چندین سال از قهرمانی های وی می گذشت. او پس از رسوایی های مربوط به این اتفاق تمامی عناوین قهرمانی خود را از دست داد و بدتر از آن وجهه وی به عنوان اسطوره بزرگ دوچرخه سواری برای همیشه از میان رفت.

آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا در گزارشی یک هزار صفحه‌ای لانس آرمسترانگ را متهم کرد که پیچیده ترین و حرفه‌ای ترین دوپینگ تاریخ ورزش را انجام داده است. گزارش آژانس ضد دوپینگ آمریکا شامل شهادت با قید سوگند بیست و شش نفر- از جمله پانزده نفر هم تیمی‌های سابق او بود. در پی این اتهام فدراسیون بین‌المللی دوچرخه سواری، با تایید محرومیت‌های آژانس ضد دوپینگ آمریکا، آرامسترانگ را تا آخر عمر از فعالیت‌های مرتبط با دوچرخه سواری محروم کرد و تمام عنوان‌های او را پس گرفتو اعلام کرد که تمامی عنوان‌های که این اسطورهٔ بزرگ دوچرخه‌سواری از ژانویه سال ۱۹۹۸ میلادی به بعد کسب کرده، به خاطر استفادهٔ پیگیر از مواد انرژی‌زا از درجهٔ اعتبار ساقط است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر