jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۷۱۶۹   ۱۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۰

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی در گزارشی در مورد جنایت های گروهک تروریستی تکفیری داعش نوشت: داعش یک و نیم میلیارد مسلمان را در جهان به دلیل اینکه افکار آن را نمی پذیرند، مرتد می داند و به همین دلیل هیچگونه ابایی از کشتن آنها ندارد.

داعش، مسلمانان را مرتد می داند

این رسانه نوشت: از زمانی که ابوبکر البغدادی خود را خلیفه مسلمانان و به اصطلاح امیرالمومنین اعلام کرد، شاهد کشتار روز افزون مسلمانان به وسیله این گروهک تروریستی هستیم و این موضوع سبب شگفتی بسیاری از کسانی شده که پیش از این، از البغدادی حمایت می کردند.

اسکای نیوز افزود: فتواهایی که داعشی ها برای کشتار مردم صادر می کنند، بسیار جالب و قابل توجه و ناشی از قرائت خاص آن از دین است؛ با مراجعه به فتواهای قتل توسط مفتی های این گروهک به این نتیجه می رسیم که داعش تندروترین گروهک در جهان است و کسانی که تنها از مقدمات علم فقه آگاهی دارند، این مساله را می توانند تایید کنند.

اسکای نیوز خاطرنشان کرد: داعش برای صدور فتواهای خود به برخی روایتها استناد می کند و آن را تغییر می دهد؛ به طور نمونه، می گوید همه باید بیعتی بر گردن داشته باشند در غیر این صورت به مرگ جاهلیت مرده اند و اینگونه کار هر کسی که با آنها بیعت نکند را جاهلیت می دانند و او را متهم به ترک دین می کنند؛ به همین دلیل داعش پس از اعلام خلافت، از همه مردم جهان خواست با ابوبکر البغدادی بیعت کنند.

این رسانه افزود: از این دیدگاه هر کسی با البغدادی بیعت نکند، مرتد محسوب شده و ریختن خونش مباح و غارت اموال آن نیز جایز است.

اسکای نیوز در پایان نوشت: اتهام بیشتر کسانی که داعش آنها را اعدام می کند، مرتد بودن و بیعت نکردن با خلیفه (ابوبکر البغدادی) است؛ با این محاسبه ساده، داعش حدود یک و نیم میلیارد مسلمان را به دلیل بیعت نکردن با سرکرده خود، مرتد دانسته و ریختن خون آنها را جایز می داند.

در حالی داعش مسلمانان مخالف خود را مرتد می داند که مراجع شیعیان و همچنین اهل سنت، فتوای جهاد و مبارزه ضد داعش را صادر کرده و به هیچ عنوانی، این گروهک را گروهی اسلامی و مرتبط با دین اسلام نمی دانند بلکه آن را بازیچه دستگاه های اطلاعاتی غربی و صهیونیستی می دانند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها