ابهام درباره وضعیت ابوبکر البغدادی

ابو علا العفری خلیفه داعش شد + عکس

پایگاه خبری شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی در گزارشی در مورد جنایت های گروهک تروریستی تکفیری داعش نوشت: داعش یک و نیم میلیارد مسلمان را در جهان به دلیل اینکه افکار آن را نمی پذیرند، مرتد می داند و به همین دلیل هیچگونه ابایی از کشتن آنها ندارد.
کد خبر: ۷۷۷۱۶۹
داعش، مسلمانان را مرتد می داند

این رسانه نوشت: از زمانی که ابوبکر البغدادی خود را خلیفه مسلمانان و به اصطلاح امیرالمومنین اعلام کرد، شاهد کشتار روز افزون مسلمانان به وسیله این گروهک تروریستی هستیم و این موضوع سبب شگفتی بسیاری از کسانی شده که پیش از این، از البغدادی حمایت می کردند.

اسکای نیوز افزود: فتواهایی که داعشی ها برای کشتار مردم صادر می کنند، بسیار جالب و قابل توجه و ناشی از قرائت خاص آن از دین است؛ با مراجعه به فتواهای قتل توسط مفتی های این گروهک به این نتیجه می رسیم که داعش تندروترین گروهک در جهان است و کسانی که تنها از مقدمات علم فقه آگاهی دارند، این مساله را می توانند تایید کنند.

اسکای نیوز خاطرنشان کرد: داعش برای صدور فتواهای خود به برخی روایتها استناد می کند و آن را تغییر می دهد؛ به طور نمونه، می گوید همه باید بیعتی بر گردن داشته باشند در غیر این صورت به مرگ جاهلیت مرده اند و اینگونه کار هر کسی که با آنها بیعت نکند را جاهلیت می دانند و او را متهم به ترک دین می کنند؛ به همین دلیل داعش پس از اعلام خلافت، از همه مردم جهان خواست با ابوبکر البغدادی بیعت کنند.

این رسانه افزود: از این دیدگاه هر کسی با البغدادی بیعت نکند، مرتد محسوب شده و ریختن خونش مباح و غارت اموال آن نیز جایز است.

اسکای نیوز در پایان نوشت: اتهام بیشتر کسانی که داعش آنها را اعدام می کند، مرتد بودن و بیعت نکردن با خلیفه (ابوبکر البغدادی) است؛ با این محاسبه ساده، داعش حدود یک و نیم میلیارد مسلمان را به دلیل بیعت نکردن با سرکرده خود، مرتد دانسته و ریختن خون آنها را جایز می داند.

در حالی داعش مسلمانان مخالف خود را مرتد می داند که مراجع شیعیان و همچنین اهل سنت، فتوای جهاد و مبارزه ضد داعش را صادر کرده و به هیچ عنوانی، این گروهک را گروهی اسلامی و مرتبط با دین اسلام نمی دانند بلکه آن را بازیچه دستگاه های اطلاعاتی غربی و صهیونیستی می دانند.(ایرنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها