jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۷۱۳۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۱:۵۷

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که تیم‌های مذاکره کننده برای دستیابی به یک توافقنامه سیاسی، بسیار نزدیک شده‌اند.

ظریف: برای یک توافقنامه سیاسی بسیار نزدیک شده‌ایم

محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی نیوز، تصریح کرد: تیمهای مذاکره کننده برای دستیابی به یک توافق سیاسی، بسیار نزدیک شده‌اند، گرچه هنوز باید بر سر جزئیات کارهای بیشتری انجام شود.

ظریف در ادامه گفت: ما (برای دستیابی به توافق سیاسی) بسیار بسیار نزدیک هستیم و ما می‌توانستیم بسیار دور باشیم ولی اگر تصمیم سیاسی بتواند اتخاذ شود تا همان طور که پرزیدنت اوباما گفته بله گرفته شود، ما برای توافق سیاسی، بسیار نزدیک خواهیم بود.

وزیر خارجه کشورمان افزود: ولی این تصمیم سیاسی نیاز به آن دارد که از سوی همه اتخاذ شود نه فقط توسط یک کشور و همه باید از اعمال فشار به‌منظور جلوگیری از اتخاذ تصمیم سیاسی توسط همه برای دستیابی به یک توافق، خودداری کنند.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر