jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۷۷۴۹۵۷   ۰۸ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۴:۳۲

جام جم ورزشی: هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از حمایت هواداران در شرایطی که امسال نتوانستم بازی‌های زیادی انجام بدهم بی‌نهایت سپاسگزارم و امیدارم بتوانم با ارائه بهترین بازی‌ها لطف‌شان را جبران کنم.

صادقیان: جز محرومیت و مصدومیت چه حاشیه‌ای داشته‌ام؟!

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس؛ پیام صادقیان به سوالات متعدد پاسخ داد و به نکات مهم و جالبی اشاره کرد. پیام از برد شیرین پرسپولیس، لطف و محبت هواداران، انگیزه‌اش برای جبران حمایت‌های دوستداران پرسپولیس و البته رسانه‌ها می‌گوید و درباره حاشیه‌ها نیز صحبت‌های جالبی دارد.

متن گپ و گفت روابط عمومی باشگاه پرسپولیس با پیام صادقیان از نظرتان می‌گذرد.

ابتدا از برد شیرین و روحیه‌بخش پرسپولیس شروع کنیم...
واقعا بازی خیلی فوق‌العاده‌ای بود. برد شیرینی بدست آوردیم. خیلی خوشحالم که دل هواداران شاد شد. ما واقعا ناراحت بودیم که تیم نتیجه نمی‌گرفت و هواداران روزهای تلخی داشتند. حالا امیدوارم بتوانیم همینطور ادامه بدهیم و چه در آسیا و چه در لیگ نتایجی بگیریم که باعث سربلندی خودمان و آنهایی شود که با حمایت‌های خود باعث شدند پرسپولیس یک برد مقتدرانه مقابل تیم قدرتمند و پر مهره لخویا داشته باشد.

نقش هواداران در این برد را تا چه حد می‌دانید؟
هر تیمی، در ورزشگاه آزادی و مقابل هواداران پر تعداد پرسپولیس به مشکل می‌خورد. هواداران ما شور و حال عجیبی به ورزشگاه داده بودند. آنها آمدند و 90 دقیقه با هیجان فراوان تیم را تشویق کردند و این شرایط را به نفع ما و ضرر لخویا رقم زدند. بازیکنان هم مصمم شده بودند قدم اول را در آسیا محکم برداریم و خدا را شکر محکم برداشتیم. حالا من امیدوارم هواداران در بازی بعدی که در ورزشگاه آزادی میزبان تیم‌های آسیایی هستیم، استادیوم را پر کنند تا با وجود یکصد هزار تماشاگر بتوانیم 3 امتیاز را با کمک آنها بگیریم و این خودش باعث می‌شود گام بلندی برای صعود برداریم.

یکی از نکات مهم این بازی حضور بزرگان پرسپولیس در ورزشگاه آزادی بود، این حضور تا چه اندازه تاثیرگذار بود؟
بزرگان پرسپولیس تشریف آوردند و با حضورشان در رختکن و استادیوم دلگرمی خوبی به بچه‌ها دادند. با حضور هواداران و محبوب‌ترین‌های پرسپولیس در استادیوم و رختکن، بچه‌ها متوجه شدند که همه پرسپولیسی‌ها امیدوار به برد تیم هستند و این خودش یک انگیزه و اعتماد به نفسی به تیم داد. ممنونیم از همه آنها که دل بچه‌ها را قرص کردند و در سرمای سوزناک آن روز استادیوم آزادی همچون هواداران به کمک تیم آمدند.

اما عنوان شده بود پیام صادقیان از اینکه بازی نکرده ناراحت بوده؟ شما هم در پیام و مصاحبه‌ای اعلام کردید که خیلی هم خوشحال هستید و حتی به ارواح پدر خدابیامرزتان قسم خوردید؟
واقعا اینجوری نبود. من از ته دل خوشحال بودم و لذت بردم. بچه‌ها فوق‌العاده بازی کردند. به خاطر همبازیانم که روز درخشانی داشتند و به خاطر هواداران که خوشحال بودند واقعا من هم خوشحال بودم. انصافا پرسپولیس فوق‌العاده بازی کرد. عنوان شده بود من ناراحتم ولی توضیح دادم تا خدایی ناکرده حرف و حدیثی پیش نیاید. الان هم از ته قلبم می‌گویم که چقدر خوشحالم.

فکر می‌کنی پرسپولیس در بازی بعدی هم بتواند نتیجه مطلوبی کسب کند؟
ما با روحیه خوبی به تاشکند می‌رویم و این خیلی مهم است که شروع خوبی در لیگ قهرمانان داشته باشیم. شما گفتید که بنیادکار توانسته الجزیره را ببرد و در ریاض با النصر مساوی کند ولی ما کاری نداریم که آنها چه تیمی را برده‌اند و چه کاری کرده‌اند. ما بازی به بازی فکر می‌کنیم و برنامه خاص خودمان را داریم. یکبار هم چند وقت پیش با آنها در امارات بازی کردیم و بردیم که البته آن بازی ملاک ما نیست چون هر دو تیم در شرایط بدنسازی بودند و تیم بنیادکار هم ملی‌پوشانش را نداشت. ما یک شناخت نسبی از تیم بنیادکار داریم ولی مسلما کادر فنی آنها را آنالیز خواهد کرد و نقاط ضعف و قوت این تیم را به ما می‌گویند. فیلم بازی‌های بنیادکار را هم که ببینیم شناختمان بیشتر می‌شود و انشاءا... با دعای هواداران و ارائه یک بازی خوب بتوانیم با دست پر از تاشکند برگردیم.

در هفته های اخیر پیام صادقیان بازی نکرده و نیمکت‌نشین بوده در اینباره صحبت می‌کنید؟
پس از رفع مصدومیت تمرینات خوبی داشتم و شرایط نسبتا خوبی پیدا کرده‌ام. مشکلی ندارم و فکر می‌کنم اصلی‌ترین مشلکم این بوده که چون بازی‌های زیادی را به خاطر محرومیت و مصدومیت از دست داده‌ام در شرایط بازی نبوده و نیستم که انشاا... این هم با کمک کادر فنی برطرف می‌شود. خب، من یک مدتی نبودم و چند ماهی بازی نکردم و یا دقایق کوتاهی بازی کرده‌ام و نیاز به این دارم که بازی کنم و در شرایط بازی قرار بگیرم. اینکه شما تمرین کنی و بازی نکنی خیلی فرق می‌کند. بازیکن برای اینکه در بازی بتواند مفید و موثر باشد و تمام توانش را در خدمت تیم بگذارد نیاز به این دارد که در شرایط مسابقه باشد. حالا انشاا... حمید خان و اعضای کادر فنی رفته رفته از بنده استفاده می‌کنند تا بتوانم به شرایط مسابقه برگردم. الان نیاز به این دارم که در برخی بازی‌ها، یک ربع، بیست دقیقه‌ای بازی کنم تا کم کم در شرایط بازی قرار بگیرم و مطمئن هستم وقتی دو سه بازی بتوانم دقایقی بازی کنم، خودم را در شرایط مسابقه قرار می‌دهم و آن وقت با تلاش و کوشش فراوان و متقاعد کردن کادر فنی سعی می‌کنم جایگاه بهتری در ترکیب تیم داشته باشم و انشاا... با کمک اعضای کادر فنی و تلاش خودم بتوانم به ترکیب اصلی برگردم.

در فصل جاری محرومیت و مصدومیت باعث شد در بازی‌های زیادی غایب باشی، با این موضوع چگونه کنار آمدی؟
لازم است در این باره صحبت‌هایی داشته باشم. من یک سال و نیم است که در خدمت پرسپولیس هستم و سعی کردم پارسال بهترین بازی‌هایم را انجام بدهم. خوشبختانه توانستم انتظارات باشگاه و هواداران را برآورده کنم اما امسال ابتدا محرومیت دو ماهه و بعد هم مصدومیت در دو مقطع من را عقب انداخت و چند بازی هم اینطوری از دست دادم. این وسط اما یک چیزی را خیلی خوب متوجه شدم و آن اینکه هواداران حمایتشان را از من قطع نکرده‌اند. رفتار آنها در فصل جاری با من واقعا طوری بود که انگار من همان پیام پارسال هستم و دارم بهترین بازی‌ها را برایشان انجام می‌دهم. آنها با محرومیت و مصدومیت من رفتارشان عوض نشد و در حالی که تیم نتیجه نمی‌گرفت پشت من را خالی نکردند. این واقعا باعث خوشحالی من است که در باشگاهی بازی می‌کنم که هوادارانش این قدر با معرفت هستند. آنها مثل روزهایی که در اوج بودم من را حمایت کردند و حالا تمام انگیزه و هدف من این است که بتوانم به تیم خدمت کنم و این لطف و محبت هواداران را جبران نمایم. آنها در حق من سنگ تمام گذاشتند و من واقعا شرمنده‌شان هستم. حالا باید زحمت بکشم، تلاش کنم تا بتوانم نشان دهم که قدرشناس حمایت‌هایشان بوده و با ارائه بهترین بازی‌ها سهمی در موفقیت تیم داشته باشم. نیاز دارم سرمربی تیم آقای درخشان و کادر فنی به من کمک کنند تا کم کم بازی کنم و به شرایط مسابقه برگردم تا با تمرین و مسابقه به ایده‌آل‌ترین فرم برای بازی کردن و تاثیرگذار بودن برسم.

حالا که خیلی راحت و خوب به سوالات ما پاسخ می‌دهی، چه پاسخی به این سوال داری که می‌گویند پیام «حاشیه» دارد؟
وا... جز محرومیت و مصدومیت چه حاشیه‌ای داشته‌ام؟ نمی‌خواهم مقابل کسی موضع بگیرم ولی من واقعا بعد از محرومیت سرم را انداختم پائین و سعی کردم آرام باشم و کاری نکنم که بگویند پیام در حاشیه است. نمی‌دانم که چه کاری باید بکنم که اسم این حاشیه داشتن از روی من برداشته شود. البته بعد از محرومیت من برای اینکه با حرف‌هایم مشکل و حاشیه‌ای درست نکنم تصمیم گرفتم مصاحبه نکنم و این مصاحبه نکردنم یک ناراحتی‌ها را بوجود آورده بود و یک مسائلی را درست کرد که خب، به نفع من تمام نشد.
ا

ما قبول کن در پیام‌هایی که می‌نوشتی نسبت به رسانه‌ها قضاوت کامل و درستی نداشتی؟
قبول دارم. آدم تا وقتی واقع بین نباشد به هیچ جا نمی‌رسد. من در فشار روحی و روانی شدیدی بودم بخاطر محرومیت و صرفا به خاطر اینکه با حرف‌هایم مشکلی درست نشود، تصمیم گرفتم مصاحبه نکنم و این وسط ناراحتی‌هایی بوجود آمد و من هم قبول دارم که در نوشتن پیام‌ها نسبت به رسانه‌ها یک مقدار به قول شما قضاوت درست و کاملی نداشتم و همین سوء تفاهم‌ها را بیشتر کرد. الان مشکل خاصی بین من و رسانه‌ها نیست. با دوستان خبرنگار بعد از تمرین صحبت می‌کنیم و همه چیز هم خوب است. من معتقدم اگر یک فوتبالیست که به شهرت و محبوبیت می‌رسد، در وهله اول لطف خداوند است که یک استعدادی به او داده و بعد هم تلاش و زحمت خانواده، مربیان، باشگاه و خود بازیکن است. این وسط رسانه‌ها از تلویزیون و رادیو گرفته تا خبرگزاری‌ها و مطبوعات با پخش و انعکاس بازی‌ها خبرها و عکس‌ها و مصاحبه‌های یک فوتبالیست به او کمک می‌کند تا از طریق رسانه‌ها به مردم معرفی شود. خب، این نشان می‌دهد که رسانه‌ها هم خیلی در پیشرفت و معروف شدن یک فوتبالیست و ورزشکار یا هنرمند نقش دارند. من از زحمات رسانه‌ها ممنون هم هستم و در مقابل آنها نه تنها هیچ ادعا و مشکلی ندارم بلکه از تلاش‌های صادقانه آنها تشکر هم می‌کنم و امیدوارم اگر چیزی نوشتم و حرفی زده‌ام از من رنجیده خاطر نباشند. شاید به قول شما قضاوت کاملی نداشتم و شاید هم این بخاطر همان فشار روحی ناشی از محرومیت و دوری از میادین بود و شاید هم نتوانستم منظورم را خوب برسانم.

از شهرت و محبوبیت حرف زدی. درباره نظر سنجی برنامه 90 که اختصاص به محبوب‌ترین بازیکن دو دهه اخیر پرسپولیس داشت چه نظری دارید؟ و به کدام ستاره تاریخ پرسپولیس بیشتر علاقه دارید؟
هواداران می‌توانستند به یک گزینه رای بدهند اما من فکر می‌کنم آنها دوست داشتند به هر پنج گزینه که واقعا محبوب و دوست داشتنی هستند، رای دهند. فکر می‌کنم این یکی از سخت‌ترین سوالاتی بود که آقای فردوسی‌پور مطرح کرد و هر هوادار وقتی می‌خواست رای دهد قطعا دقایق زیادی با خودش کلنجار رفته که به کدام یک از این اسطوره‌ها و ستاره‌ها رای دهد. این پنج نفر نه تنها در تاریخ پرسپولیس بلکه در تاریخ فوتبال ایران جزو بهترین‌ها هستند. همه آنها کاپیتان پرسپولیس و تیم ملی بوده‌اند و افتخارات زیادی کسب کرده و این را خوب می‌دانیم که این عزیزان و بزرگان به این درجه و جایگاه نرسیده‌اند جز با سختکوشی و سال‌ها تلاش. آنها با چند بازی خوب و چند بازی ملی اشباع نشدند و زحمت کشیدند و من واقعا خیلی وقت‌ها سعی می‌کنم فکر کنم به این که اینها چقدر زحمت کشیده‌اند و چه سختی‌هایی را متحمل شده‌اند. ما فوتبالیست‌های جوان باید این سختکوشی‌ها را ملاک قرار دهیم. خیلی خوشحالم که با این عزیزان و بزرگان دیدار داشته‌ام و یا افتخار کنار آنها تمرین و بازی کردن را داشته‌ام. واقعا همه آنها را دوست دارم و نمی‌توانم بگویم به کدامشان رای می‌دهم. آنها اینقدر محبوب هستند که به نظر من هواداران دوست داشتند به هر پنج نفرشان رای بدهند و البته تاکید می‌کنم که چند نفر دیگری هم بودند که در تاریخ پرسپولیس و دو دهه گذشته افتخارات زیادی را رقم زدند و جایشان در این نظرسنجی خالی بود. نام نمی‌برم چون ممکن است یکی از عزیزان را از رقم بیندازم اما آقای فرودسی بود خودشان هم تاکید داشتند که یک سری از این عزیزان می‌توانستند در نظرسنجی باشند.

ممنون از پاسخگویی‌ات، حرف ناگفته‌ای باقی نمانده؟
امیدوارم پرسپولیس امسال نتایج خوبی در ادامه بازی‌های آسیا و لیگ بگیرد و بتواند نماینده شایسته‌ای برای فوتبال ایران باشد. در پایان بار دیگر از لطف و محبت هواداران که حمایتم کردند تشکر می‌کنم. آنها معرفت را در حقم تمام کردند و انشاا... بتوانم با تلاش خودم و کمک آقای درخشان و مسوولان کادر فنی بهترین عملکرد را برای تیم داشته باشم و تلاش می‌کنم انتظارات باشگاه، کادر فنی و هواداران را برآورده کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها