فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ما امروز پیشرفته‌ترین انواع مختلف مین دریایی را در اختیار داریم که آمریکایی‌ها هیچ‌گاه وجود چنین مین‌هایی را در کشورهای دیگر متصور نیستند.
کد خبر: ۷۷۴۴۰۸
سردار فدوی: پیشرفته‌ترین مین‌های دریایی را داریم

سردار دریادار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه، ضمن تشریح اولین مرحله رزمایش «پیامبر اعظم(ص)9» برای فرماندهان ارشد حاضر در منطقه رزمایش، گفت: در کل جغرافیای خلیج فارس به‌خصوص در جنوب برای عبور و مرور متکی به 19 کانل هستیم و اگر این کانال‌ها مسدود شود هیچ ترددی به سمت جنوب خلیج فارس انجام نخواهد شد.

وی بابیان اینکه آمریکایی‌ها خود اذعان دارند که بیشترین ترس آن‌ها از مین‌های دریایی است، افزود: تاکنون 22 شناور جنگی امریکا مورد آسیب قرار گرفته که 15 مورد آن‌ها به‌وسیله مین دچار آسیب شده است.

سردار فدوی به مکان و زمان آسیب این ناوها اشاره‌ای نکرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه یادآور شد: ما در زمان جنگ نیز عملیات مین‌ریزی را انجام می‌دادیم؛ هرچند در آن زمان ابتدایی‌ترین نوع مین‌های دریایی را در اختیار داشتیم، اما باز هم توانستیم آسیب‌هایی را به نیروهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس وارد کنیم.

وی افزود: ما امروز پیشرفته‌ترین انواع مختلف مین را در اختیار داریم که امریکایی‌ها هیچ‌گاه وجود چنین مین‌هایی را در کشورهای دیگر متصور نیستند.

سردار فدوی گفت: آمریکا از سال 2011 تاکنون بزرگترین رزمایش‌های خود را به عملیات‌های مین‌روبی اختصاص داده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: آمریکایی‌ها در زمان جنگ در عرصه مین‌روبی هیچ موفقیتی نداشتند. ما 12 فروند شناور ازجمله یک ناو جنگی در حالی که 84 شناور مین روب آنها را اسکورت می‌کردند به وسیله مین مورد هدف قرار دادیم.(دفاع پرس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
شیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۳
۰
۰
درودبرسردارفدوی باغیرت

نیازمندی ها