نوانما جام جم نما کد خبر: ۷۷۲۳۶۴   ۰۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۷

گروه تروریستی داعش با وجود به‌کارگیری پیشرفته‌ترین فناوری‌های تصویربرداری و مونتاژ سینمایی، در مونتاژ فیلم سربریدن ۲۱ مسیحی مصری اشتباهی فاحش مرتکب شد، هرچند عده‌ای این قبیل "اشتباهات" را عمدی می‌دانند.

اشتباه عجیب داعش در فیلم سربریدن مصری‌ها + فیلم

به نظر می رسد کم‌دقتی داعشی‌ها هنگام تدوین نسخه نهایی فیلم کشتار وحشیانه مسیحیان مصری، موجب شده که صدای "کارگردان" این فیلم در دقیقه 3:28 و زمانی که فرمان آغاز اعدام قربانیان را به زبان انگلیسی صادر می کند، به وضوح شنیده شود.

کارشناسان با توجه به این فیلم اعلام کرده اند که انگلیسی صحبت کردن کارگردان با جلادان داعش، نشان می دهد که آنان اهل لیبی نیستند. درشتی اندام جلادان داعش و عدم آشنایی آنها با زبان عربی هم دلیل دیگری است که نشان می دهد آنان مزدوران خارجی (غیر لیبیایی) هستند.

اما عده ای نیز براین باورند که داعشی‌ها این قبیل "اشتباهات" را عمدا درفیلم‌ها وتبلیغات خود مرتکب می شوند تا پیام‌هایی را به طورغیرمستقیم به مخاطبان پرشمار این فیلم ها درسراسرجهان برسانند.

فیلم سربریدن 21 گروگان مسیحی مصری که اخیرا ازسوی داعش منتشر شد، با چند دوربین و با استفاده از روش‌های مدرن مونتاژ، تدوین وتصویربرداری تهیه شده بود.

منبع: شبکه خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: