jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۷۲۳۲۹   ۳۰ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۱

نیکو‌کاران قلابی ‌با فریب مسافران طلا‌هایشان را سرقت می کردند

دام دزدان خانوادگی برای مادربزرگ‌ها

اعضای باند سارقان خانوادگی که در پوشش نیکوکاران طلای زنان سالخورده را سرقت می‌کردند، سرانجام در دام پلیس گرفتار شدند.

دام دزدان خانوادگی برای مادربزرگ‌ها

به گزارش جام‌جم، چندی پیش زنی سالخورده سوار خودروی مسافربری شد که سه مرد سرنشین آن بودند. آنها پس از طی مسافتی، با جلب اعتماد مسافر زن مدعی شدند در امور خیریه فعالیت می‌کنند و بسته‌های لباسی همراه دارند و اگر او نیازمندی را می‌شناسد، بسته‌ها را به آنها برساند. در ادامه یکی از این سه مرد با دیدن گردنبند طلای پیرزن، از او خواست برای چند لحظه آن را به وی نشان دهد تا از روی مدل طلا نمونه‌ای برای همسرش سفارش دهد.

زن سالخورده که فریب گفته‌های او را خورده بود، گردنبند طلایش را به وی داد و دقایقی بعد مرد جوان آن را داخل بسته لباس‌ها گذاشت و به زن مسافر تحویل داد. بعد از طی مسافتی زن پیاده شد و راننده و همراهانش محل را ترک کردند. پیرزن زمانی که بسته لباس‌ها ر ا باز کرد تا گردنبند طلایش را از داخل آن بردارد، متوجه شد طلایی در آن نیست و بخشی از نایلون پاره شده است. همان‌جا بود که متوجه شد چه کلاهی بر سرش رفته و آن سه مرد، نیکوکارهای قلابی بوده‌اند.

مالباخته با حضور در شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، از سه مرد سارق شکایت کرد و به این ترتیب متهمان به دستور بازپرس منصور هاشمیان تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفتند.

همزمان با شروع تحقیقات، زنان سالخورده دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند.

تحقیقات از مالباختگان نشان می‌داد نیکوکارهای قلابی دو یا سه نفر بوده‌اند که طلاهایشان را دزدیده‌اند بنابراین مشخصات دو خودروی پراید و پژوی متهمان فراری و تصاویر چهره‌نگاری آنها در دستور کار گشت‌های انتظامی قرار گرفت تا این‌که چند روز پیش دو نفر از متهمان در یکی از محله‌های تهران، هنگام شکار طعمه جدید دستگیر شدند. در تحقیقات معلوم شد آنها دو برادر بوده و از مجرمان سابقه‌دار هستند.

متهمان با انتقال به پلیس آگاهی، پس از اظهارات متناقض، به سرقت طلاهای زنان سالخورده اعتراف کردند.یکی از سارقان به پلیس گفت: مدتی پیش که از زندان آزاد شدم، جرایم خود را از سر گرفتم. این بار به کمک سه برادر و دامادمان گروه جدیدی را تشکیل دادیم. با بسته‌بندی لباس‌های کهنه و به بهانه این‌که نیکوکار هستیم و به نیازمندان کمک می‌کنیم، در محله‌های تهران تردد و زنان سالخورده را سوار خودرو می‌کردیم و پس از جلب اعتمادشان و دادن بسته‌های لباس به آنها، طلاهایشان را در فرصتی مناسب سرقت می‌کردیم.

با اعتراف مرد سارق، برادرش نیز گفته‌های او را تائید کرد. در ادامه تحقیقات دو برادر دیگر متهمان و داماد خانواده نیز شناسایی و دستگیر شدند و به دزدی‌هایشان اعتراف کردند.

متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از آنها برای کشف اموال سرقتی و مشخص شدن دیگر جرایمشان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها