اکبر عبدی، بازیگر تلویزیون و سینما در اظهارنظر جالبی، ضمن اشاره به بی ارزش بودن سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر، درآمد حاصل از تدریس بازیگری را حرام دانست!
کد خبر: ۷۷۲۱۶۰

به گزارش ایسنا، این بازیگر که اخیرا به دلیل عوارض ناشی از بیماری دیابت در بیمارستان بستری شده بود، بتازگی در گفت‌وگویی نکات جالبی را درباره موضوعات مختلف بیان کرده است؛ از دردسرهایش برای گرفتن جایزه جشنواره تا حرام بودن پول حاصل از تدریس در آموزشگاه‌های بازیگری.

اکبر عبدی با اشاره به بی‌ارزش بودن جوایز جشنواره فجر می‌گوید: سیمرغی که به بازیگر می‌دهند یک تکه سنگ است که آن را روی چوب گذاشته‌اند و هیچ ارزش مادی ندارد. در حالی‌که این سیمرغ باید آنقدر ارزش داشته باشد که اگر آن را به جایی عرضه می‌کنیم حداقل برای گرو نگه داشتن به ارزش دو میلیون تومان بیارزد.

این بازیگر ادامه می‌دهد: برای «خوابم میاد» بنا بود یک خودروی تیبا به ما بدهند، اما برای گرفتن آن پنج ماه دوندگی کردم. البته هر سال همین است که تعدادی خودرو را ردیف می‌کنند و برای تحویل دادن کاری می‌کنند که از برنده شدن پشیمان شوی.

عبدی درباره پرهیزش از حضور در آموزشگاه‌های بازیگری به عنوان مدرس، توجیه جالبی دارد. او دستمزد آموزش بازیگری را حرام می‌داند و می‌گوید: من درآمد حاصل از شغل آموزش بازیگری را حلال نمی‌دانم، به این دلیل که نمی‌توان در کار خدا دست برد. من می‌خواهم ظرف شش ماه یک خانم یا آقا را تبدیل به یک هنرپیشه معروف کنم. این دست بردن در سرنوشت است. خداوند باید در ذات انسان بازیگری را گذاشته باشد.

وی ادامه می‌دهد: ما وام هم داشتیم که با عبدالله اسکندری استادم کلاس بازیگری بزنیم، اما من درآمدش را صحیح نمی‌دانستم.

عبدی می‌افزاید: الان می‌بینیم که جوان نمی‌تواند درس بخواند و تبدیل به معضل محل شده است. خانواده با این استدلال که جوک می‌گوید و می‌خنداند، این شخص را به کلاس بازیگری می‌فرستند. خودشان هم می‌گویند عبدی هم که نشود، فلانی که می‌شود.

او با اشاره به انتظارات نامعقول برخی خانواده‌ها از او اظهار می‌کند: بارها شده که به من گفته‌اند فلان مبلغ را می‌دهیم که فرزندمان را بازیگر کنید. به وفور این اتفاق افتاده و من هم مرتب گفته‌ام چنین کاری نمی‌کنم.

عبدی درباره تازه‌ترین فیلمی که روی پرده داشته یعنی «مذاکرات مستقیم آقای عبدی» اظهار می‌کند: من و علی شاه‌حاتمی تهیه‌کننده فیلم در فروش با سرمایه‌گذار که رایتل باشد شریک هستیم و دستمزدی نگرفته‌ایم و حالا این فیلم ظاهرا ده میلیون هم نفروخته و بدیهی است که چقدر بناست گیر ما بیاید.

او می‌افزاید: این فیلم کار نویی است و البته رایتل قول همکاری داده بود و شریک تولید بود، اما حتی یک بیلبورد هم در خیابان نزد.

اکبر عبدی در توجیه کیفیت پایین «خواب‌زده‌ها» ساخته فریدون جیرانی هم می‌گوید: فیلم از نظر قصه بسیار ضعیف بود و حیف شد که نقش پیرزن را برای آن خرج کردم. متاسفانه نه به لحاظ مادی و نه به لحاظ معنوی فیلم خوبی نبود.

این بازیگر درباره همکاری سال‌های اخیرش با مسعود ده‌نمکی نیز می‌گوید: ده‌نمکی آدم بااعتماد به نفسی است و وقتی از من درخواست بازی در کارهایش را می‌کند، من هم چون می‌دانم کارش را با اعتماد پیش می‌برد قبول می‌کنم. این نوید را می‌دهم که قسمت دوم «معراجی‌ها» اواخر بهار ۹۴ کلید می‌خورد.

این بازیگر درباره معضل نقش‌فروشی در سینمای ایران می‌گوید: بارها دیده‌ام که بازی در کنار اکبر عبدی فروخته می‌شود. نقش‌ها به ازای کوتاهی و بلندی قیمت‌های متفاوتی دارند. شما می‌بینید فیلمی را با ۵۰۰ میلیون بودجه ساخته‌اند و فقط با فروش نقش‌ها ۷۰۰ میلیون درآمد داشته است.

عبدی همچنین با اشاره به پیشنهادهایی که برای حضور در فعالیت‌های سیاسی داشته است، بیان می‌کند: بارها پیشنهاد فعالیت‌های سیاسی داشته‌ام، حتی پیشنهاد شده که برای شورای شهر و مجلس شورای اسلامی نامزد شوم، اما من فقط متعلق به قاب تصویر هستم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها