jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۷۱۶۰۱   ۲۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۷

توفیق دیگر از محققان ایرانی

ساخت دستمال کاغذی آنتی باکتریال در ایران

۱

محققان ایرانی برای اولین بار در جهان موفق شدند با استفاده از فناوری نانو اولین دستمال کاغذی آنتی باکتریال را تولید کنند.

ساخت دستمال کاغذی آنتی باکتریال در ایران

دکتر جواد کریمی، مدیر تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیان تولید کننده مواد سلولزی که فناوری این دستمال کاغذی را ابداع کرده است امروز سه شنبه در یک نشست خبری گفت: این دستمال کاغذی دارای این خاصیت است که تمامی عوامل بیماری زا را در عرض یک ثانیه از بین ببرد.

وی افزود: خشک کردن دست با این دستمال کاغذی موجب از بین بردن 260 نوع میکروب، ویروس، قارچ و باکتری می شود.

کریمی با اشاره به اینکه برای ساخت این دستمال کاغذی از فناوری نانو نقره استفاده شده است، گفت: محلول نانو نقره با ابعاد پنج نانومتر پایه قهوه ای رنگ دارد و استفاده از ان بر روی دستمال کاغذی مطلوب نیست.

وی افزود: محققان بخش تحقیق و توسعه این شرکت تولید کنند مواد بهداشتی موفق شدند که محلول نانو نقره را با غلظت 2ppm (دو قسمت در میلیون) بر روی دستمال کاغذی پخش کنند.

کریمی با بیان اینکه این دستمال کاغذی ظرف دو ماه آینده تولید انبوه یافته و به بازار عرضه می شود، گفت: استفاده از این دستمال کاغذی بر روی سطح بار میکروبی سطح را کاهش می دهد.

وی افزود: فناوری تولید این دستمال کاغذی سه سال طول کشیده است و در شهریور امسال موفق به دریافت مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شدیم.

مدیر تحقیق و توسعه این شرکت ایرانی گفت: فناوری تولید این دستمال کاغذی تماما بومی است و از لحاظ قیمت تنها 20 درصد نسبت به دستمال کاغذی های معمولی افزایش قیمت خواهد داشت.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شركت بازرگانی ...
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۷
با سلام
احتراما فروشنده این محصول را اعلام فرمایید
با تشكر
مدیرعامل شركت
.....
۰
۰

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها