jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۷۱۵۹۷ ۲۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۳

رئیس اداره مراقبت بیماریهای مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت مورد مشکوک به ابولا در بیمارستان شهدای تجریش تهران را تکذیب کرد و گفت: هیچ مورد مشکوک ابولا در کشور وجود ندارد و تنها مرجع اعلام چنین مواردی وزارت بهداشت است.

وزارت بهداشت خبر بیمار ابولایی را تکذیب کرد

محمود سروش ضمن تکذیب مورد مشکوک به ویروس ابولا در بیمارستان شهدای تجریش تهران اظهار کرد: ویروس ابولا برای ورود به کشور تابع شرایط ویژه ای است و در حال حاضر هیچ یک از شرایط برای ورود ویروس ابولا در کشور وجود ندارد و هیچ مسافر مشکوک به ویروس ابولا به کشور از مناطق آندمیک این بیماری وارد کشور نشده است.

رئیس اداره مراقبت بیماریهای مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در ادامه افزود: مورد مشکوک به ابولا در بیمارستان شهدای تجریش از نظر اپیدمیولوژیک و تشخیصی، بیمار ابولایی نبوده و حال عمومی وی رو به بهبود و در حال ترخیص است.

وی تأکید کرد: مسئول اعلام وجود بیماریهای واگیر اعم از بیماری های آنفلوانزا، کرونا ویروس و ابولا در کشور را مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت است و چنانچه هر مسئولی غیر از این مرکز در ارتباط با انتشار بیماری های واگیر در کشور خبری دهد مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

بنابراین گزارش همچنین، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مورد مشکوک به ویروس ابولا در بیمارستان شهدای تجریش تهران از بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه را تکذیب کرد.

مسعود یاوری با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابولا در هیچ یک از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گزارش نشده است، افزود: اصولاً در بیمارستان های دانشگاهی، بعد از مطرح شدن هر بیماری، علائم مشکوک به آن نیز بحث می شود که همین مسئله باعث می شود، چنین مواردی از بیماری ها بر سر زبان ها بیافتد.

وی در ارتباط با مورد مشکوک به ابولا در بیمارستان شهدای تجریش که از قول معاون درمان این بیمارستان عنوان شده بود، گفت: این مورد ثابت شده نبود. ( فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش