jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۰۸۰۹   ۲۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۷:۳۶

کنگره مشغول بررسی طرح های دولت آمریکا برای تشدید مبارزه با داعش در عراق است، در همین حال، واشنگتن بیش از چهار هزار سرباز جنگی به کویت اعزام کرده است.

چهار هزار سرباز آمریکایی به کویت اعزام شدند

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی روزنامه آمریکایی گزت ، این سربازان که از تیپ سوم پیاده نظام پایگاه جنگی فورت کارسون هستند، پیش از اعزام به محل خدمت خود در مراسم تودیعی حاضر شدند.

بر اساس این گزارش، سربازان تیپ یادشده از پایگاه فورت کارسون شهرستان ال پاسو ایالت کلرادو آمریکا به تانک و خودروهای زرهی برادلی مجهز هستند و بسیاری از سربازان این تیپ پیش از این در ماموریت هایی در عراق حاضر بوده اند.

سرهنگ گرگ سیرا فرمانده این تیپ خطاب به سربازان گفت: ما با این ماموریت ها غریبه نیستیم.

این سربازان از یک سال قبل برای ماموریت کویت آموزش دیده اند و مهارت هایی را که به دلیل بیش از یک دهه عملیات ضد شورشی در افغانستان و عراق تحلیل رفته بود، تمرین کردند. همچنین در این تمرین ها مهارت های جنگی که برای آخرین بار در حمله به عراق در سال 2003 به کار گرفته بودند یادآوری شده است. سییرا افزود ما کاملا برای این ماموریت آماده ایم.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا چهارشنبه گذشته (21 بهمن) طرحی را به کنگره این کشور ارائه داد و خواستار اجازه کنگره برای افزایش عملیات نظامی علیه داعش شد.

ارتش آمریکا از زمان خروج نیروهایش از عراق در سال 2011، یک تیپ از نیروهای خود را در کویت نگه داشته است. این سربازان از جمله دو واحد از پایگاه نظامی فورت کارسون هستند که آموزش سربازان محلی را در سراسر خاورمیانه برعهده داشته اند. تیپ دوم پیاده نظام فورت کارسون در آخرین عملیات خود در کویت در ماموریت آموزشی با متحدان آمریکا از جمله اردن و امارات متحده عربی شرکت داشت. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها