نجات قاتل مادر و نوزاد از چوبه دار

پسر جوان که خواهر و خواهرزاده‌اش را به قتل رسانده است، با رضایت داماد خانواده از چوبه دار نجات یافت.
کد خبر: ۷۶۹۷۸۶
نجات قاتل مادر و نوزاد از چوبه دار

به گزارش جام‌جم و براساس محتویات پرونده، بیستم آبان سال 86 مردی با پلیس تماس گرفت و گفت همسر و فرزندش در خانه‌شان در حوالی تهران به قتل رسیده‌اند. زمانی که پلیس به محل رسید، جسد غرق در خون مادر و پسر هجده ماهه را پیدا کرد. بررسی‌ها نشان می‌داد ضربات به حدی شدید بوده که این دو نفر در همان لحظات اولیه جان باخته‌اند.

شوهر این زن در تحقیقات گفت: امروز برادرزنم به نام احمد به خانه ما آمد. ساعاتی بعد از ورود احمد، خانه را ترک کردم و زمانی که برگشتم، جسد همسر و فرزندم را پیدا کردم. این مرد همچنین گفت النگو‌های همسرش هم به سرقت رفته است.

به این ترتیب تحقیقات برای دستگیری احمد آغاز و یک هفته بعد مرد جوان بازداشت شد.

احمد از همان لحظه‌ای که بازداشت شد، به قتل خواهر و خواهرزاده‌اش اعتراف کرد و جزئیات را توضیح داد و مشخص شد او با ضربات تبر آن دو را با نقشه قبلی به قتل رسانده است.

با تکمیل تحقیقات، پرونده به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در جلسه محاکمه پدر و مادر مقتول در جایگاه حاضر شدند و اعلام رضایت کردند. اما داماد خانواده گفت تقاضای قصاص قاتل فرزندش را دارد و حاضر است برای اجرای حکم سهم دیه را پرداخت کند.

در ادامه متهم در جایگاه حاضر شد. وی گفت؛ اتهام قتل را قبول دارم اما انگیزه‌ای برای این کار نداشتم و نمی‌دانم چرا خواهرم را کشتم. شب قبل از حادثه مقدار زیادی حشیش مصرف کرده بودم. داروهای اعصاب هم می‌خوردم و حال خوبی نداشتم. نمی‌دانم چرا تصمیم گرفتم تنها خواهرم را به قتل برسانم. صبح روز حادثه تبری از خانه پدرم برداشتم و به خانه خواهرم رفتم و ناهار آنجا بودم. حالم خیلی بد بود. بعد از ناهار، شوهر خواهرم به طبقه پایین رفت و خواهرم و فرزندش هم خوابیدند. من با تبر به سر و صورت آنها کوبیدم و بعد هم از خانه بیرون رفتم و کمی آرام شدم.

وی گفت؛ من از کودکی این طور بودم. حالم که بد می‌شد، حیوان می‌کشتم؛ از جوجه گرفته تا حیوانات دیگر، و پس از آن آرام می‌شدم. روز حادثه هم به همین منظور مرتکب قتل شدم.

متهم درباره سرقت طلاهای خواهرش گفت: 12 النگو از دستش خارج کردم و با خودم بردم. آنها را به یک طلافروش فروختم و چند روزی با همان پول زندگی می‌کردم.

بعد از پایان جلسه دادگاه هیات قضایی وارد شور شده و با توجه به درخواست داماد خانواده، احمد را به قصاص محکوم کردند. در ادامه نیز حکم در دیوان عالی کشور تائید شد.

در حالی که پسر جنایتکار یک بار تا پای چوبه دار رفته بود، سرانجام داماد خانواده با مراجعه به دادسرای جنایی رضایت خود را اعلام کرد تا احمد تنها از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها