رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسیری که غربی ها رفته اند اشتباه بوده، ممکن است برای ایران هم زحمت هایی ایجاد کرده باشند ولی هیچ وقت نتوانسته اند ایران را از این موضوع منصرف کنند، لذا من فکر می کنم مذاکرات فراز و فرودهایی دارد اما من به این مسیری که الآن طی می شود بدبین نیستم.
کد خبر: ۷۶۶۷۷۶
رئیس مجلس: به مذاکرات هسته ای بدبین نیستم

علی لاریجانی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر ، مذاکرات هسته ای را روبه جلو ارزیابی کرد و گفت: من به تلاش هایی که برای مذاکرات شده بدبین نیستم اما هرکاری بدون مشکل نیست و این موضوع از مسائل بسیار مهمی است که سالهای طولانی راجع به آن بحث شده است.

رئیس مجلس با اشاره به پیشرفت‌های ایران با وجود سنگ اندازی هایی که دیگر کشورها کرده اند، گفت: در این مذاکرات دیگران قبول کرده اند ایران دانش هسته ای دارد و این موضوعی نیست که با فشار محو شود و این موضوع بعنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی باید در مذاکرات حفظ شود.

وی افزود: بعضی از کشورها فکر می کنند با چانه زنی می توانند خیلی موضوعات را تحت الشعاع قرار دهند؛ باید بدانند تصورشان کاملا اشتباه است، ایران مسائل و موضوعات را خوب می شناسد و بر آن تسلط دارد.

لاریجانی با اشاره به شرایط داخلی آمریکا و مواضع کنگره آمریکا در قبال پرونده هسته ای ایران گفت: گاهی می گویند کنگره وضعش اینجوری است و ما باید عجله کنیم بعد کنگره جور دیگری حرف می زند. اینها مسائل داخلی آنهاست و به ما مربوط نیست؛ مهم این است که بدانند موضوع هسته ای از طریق مذاکرات سیاسی قابل حل است.

وی به ظرفیتهای استثنایی ایران در بخش هایی چون نیروی انسانی متخصص اشاره کرد و گفت : ما باید به ظرفیتهای داخلی متکی باشیم و اگر گشایش هایی هم در مذاکرات پیش می آید قدرت پرش ما را بیشتر می کند.

رئیس قوه مقننه افزود: اگر ما از ظرفیتهای داخلی استفاده کنیم و توانمندی های بالقوه کشور را بالفعل کنیم و در شرایط داخلی همگرایی بیشتر و توجه همه به تولید باشد این موضوع بر مذاکرات هسته ای تاثیر می گذارد و اگر توافقی هم باشد این شتاب را بیشتر می کند.

لاریجانی با اشاره به بررسی بودجه سال 94 در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بر توجه ویژه نمایندگان به اصول اقتصاد مقاومتی در بودجه سال آینده گفت: نمایندگان در دو بخش بودجه جاری کشور و راهکارهای خروج از شرایط رکود در حال بررسی اند تا در بودجه سال آینده بتوانیم از همه ظرفیتهای داخلی برای تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام و رونق تولید استفاده کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها