jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۶۴۱۱۸ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۳:۱۲

مدیرعامل شهرجدید پردیس با بیان اینکه منابع مالی طرح مسکن مهر شامل آورده های مردمی و تسهیلات بانکی است ، گفت : تاخیر در واریز آورده های مردمی ، واگذاری ها را به تاخیر می اندازد.

تکمیل مسکن مهر با آورده های مردمی و تسهیلات بانکی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو اقتصاد، حسن ولی پور در گفتگو با این رادیو اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیات محترم دولت در سالهای گذشته علاوه بر هزینه ساخت، برای هزینه های روبنایی و زیربنایی؛ وزارت راه و شهرسازی اجازه یافت از آورده مردم استفاده کند اما برای مردم اطلاع رسانی خوبی نشد تا این هزینه ها را پرداخت کنند.

وی افزود: تلاش می کنیم با کمک شرکت بهره برداری شهرهای جدید، آورده مردم کمتر شود تا در سال آینده واحدها را واگذار کنیم.

ولی پور گفت: شهر پردیس هم به دلیل موقعیت جغرافیایی در ارتفاعات هزینه های زیادی دارد و در شهر پردیس هزینه تمام شده مسکن مهر را از مردم دریافت می کنیم و تسهیلات بانکی هم برای کمک به مردم است. ما هم تلاش می کنیم بخشی از هزینه های زیربنایی و روبنایی و تا حدودی آماده سازی را جبران کنیم که البته طبق قانون به عهده متقاضی است.

مدیر عامل شهر جدید پردیس افزود: در شهر پردیس 155 هزار نفر ثبت نام کرده بودند و امار مسکن کمتر از 90هزار واحد است و پالایشی انجام شد و هر متقاضی که هزینه ها را واریز کرد، مسکن تحویل گرفت.

وی گفت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران، وزارت راه و شهرسازی و سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید مجازند در طرح های مسکن مهر و شهرهای جدید برای ساخت تاسیسات زیربنایی و روبنایی و قطارهای شهری از منابع حاصل از واگذاری اراضی و املاک خود و آورده متقاضیان استفاده کند.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس افزود: در سال جدید افزایش قیمت نداریم اما از متقاضیان درخواست می کنیم آورده های خود را زودتر کامل کنند که در سرعت واگذاری ها نیز موثر خواهد بود.

ولی پور گفت: هیچ اعتبار دولتی برای ساخت مسکن مهر نداریم و مسکن مهر فقط با ‌آورده مردم و وام ساخته می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر