jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۶۳۹۸۰   ۰۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۲۲:۵۰

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به بازتاب پیاده روی وزرای خارجه آمریکا و ایران در محافل سیاسی ایران گفت که آقای ظریف و کری دیدارهای متعدد و مفیدی داشتند و این امری معمول است.

واکنش واشنگتن به بازتاب پیاده​روی ظریف و کری

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز به جمع خبرنگاران آمد و در خصوص مسائل جاری وزارتخانه متبوع خویش به اصحاب رسانه توضیح داد.

وی ابتدا به برنامه کاری «جان کری» پرداخت و گفت وی فعلا در ژنو حضور دارد و ضمن نظارت بر روند مذاکرات مربوط به پرونده هسته‌ای ایران، ملاقاتی با خانواده کادر دیپلماتیک این کشور در سوئیس داشته است.

خانم «ساکی» گفت که احتمالا پس از ترک ژنو، آقای کری همراه با پرزیدنت اوباما به عربستان می‌رود.

وی درباره بحثهای این روزها در مجلس ایران در خصوص افزایش سطح غنی سازی اورانیوم به 60 درصد گفت: این مساله تنها یک موضوع پارلمانی مربوط با سیاست داخلی ایران است و ما در هر حال انتظار داریم که ایران به مفاد توافق ژنو پایبند بماند.

ساکی در ادامه با اشاره به طرح این مساله در مجلس ایران در واکنش به طرح تحریمهای بیشتر سناتورهای جمهوریخواه گفت: ما بار ها گفته ایم که طرح تحریمهای جدید بر روند مذاکرات اثری مخرب گذاشته و کل رژیم تحریمها را با مشکل مواجه می‌کند.

قدم زدن وزرای خارجه ایران و آمریکا در ژنو و بازتاب آن در محافل سیاسی ایران موضوع سوال خبرنگار دیگری بود که خانم سخنگو در پاسخ گفت: آقای ظریف و کری بارها باهم ملاقاتهای خوب و مفیدی داشتند و این امری معمول است اما درخصوص مسائل داخلی سیاسی ایران نظری نمی‌دهم. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
دمت گرم- دقت كنید كه آقای ظریف یك قدم جلو حركت میكنه - این توی سیاست خارجی مفاهیم عمیقی داره
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها