jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۶۳۶۷۰   ۰۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۱

جام جم ورزشی: فوتبالیستی که باعث صلح و پایان یافتن جنگ های داخلی در کشورش شد روزگذشته یکی از ویژه ترین جایزه های عمر فوتبالی اش را دریافت کرد.

یک جایزه ویژه برای فوتبالیست تاریخ ساز +عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، دیدیه دروگبا شب گذشته در مراسمی ویژه به پاس یک عمر افتخار آفرینی درفوتبال جایزه ای را از سوی انجمن نویسندگان بریتانیا دریافت کرد. این بازیکن ساحل عاجی که هم اکنون در چلسی بازی میکند با این باشگاه لندنی تمامی افتخارات ممکن را به دست آورد. دروگبا با چلسی قهرمان جام حذفی و لیگ برتر انگلیس شد و از آن مهم تر بر جام لیگ قهرمانان اروپا بوسه زد.

خوزه مورینیو درباره دروگبا می گوید که او برترین بازیکن تاریخ باشگاه چلسی است. خود دروگبا نیز تمایل زیادی دارد تا پس از بازنشستگی در فوتبال بتواند همچنان در کنار چلسی باقی بماند.

دروگبا محبوبیت فوق العاده ای هم در کشور فقیرش ساحل عاج دارد. او با استفاده از محبوبیت خود به جنگ های داخلی این کشور پایان داد و صلح را به کشورش آورد.

این فوتبالیست موفق را با جایزه جدیدش می بینید، جایزه ای که به پاس افتخارات فوتبالی اش به او داده شده و کاملا شبیه یک گلدان است:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها