jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۶۲۷۴۵   ۰۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۶

جام جم ورزشی: احسان حاج صفی و وحید امیری با از دست دادن پنالتی های خود در بازی مقابل عراق، به لیست بازیکنانی اضافه شدند که در تاریخ جام ملت های آسیا با بدشانسی ضربات پنالتی خود را از دست داده اند.

از پنجعلی تا امیری؛ 11 بازیکنی که پنالتی آسیایی از دست دادند

در 8 دیداری که سرنوشت تیم ملی در تاریخ این مسابقات در ضربات پنالتی مشخص شده است، 11 بازیکن پنالتی خود را از دست داده اند:

در جام 1984، محمد پنجعلی در بازی مقابل عربستان و جعفر مختاری فر در بازی مقابل کویت ضربات پنالتی خود را از دست دادند تا ایران هر دو بازی را واگذار کند.

در جام 1996، علی دایی و داریوش یزدانی مقابل عربستان پنالتی خراب کردند تا ایران از صعود به فینال بازماند. در بازی رده بندی مقابل کویت نیز مجتبی محرمی پنالتی خود را از دست داد اما ایران بهرحال پیروز شد.

در جام 2004، در دیدار نیمه نهایی مقابل چین یحیی گل محمدی و ایمان مبعلی دو ضربه پنالتی خود را از دست دادند تا ایران بازهم از صعود به فینال بازبماند.

در جام 2007 و در دیدار یک چهارم نهایی مقابل کره جنوبی، رسول خطیبی و مهدی مهدوی کیا دو پنالتی را خراب کردند تا ایران از گردونه مسابقات حذف شود.(خبرآنلاین)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها