jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۶۱۸۴۶   ۳۰ دی ۱۳۹۳  |  ۲۲:۱۱

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگری خبر داد

تصویب افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگری

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگری با بیان اینکه نشست امروز شورای عالی کار با تصویب افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران همراه بود، گفت: مصوبه مذکور برای اجرایی شدن نیازمند تصویب در هیأت وزیران است.

تصویب افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگری

فرامرز توفیقی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به جزئیات نشست امروز شورای عالی کار که ساعتی پیش به پایان رسید، اظهار داشت: کارفرمایان در خصوص کلیات وارد بحث شدند و توقعات از دولت و نیازهایشان را مطرح کردند.

وی افزود: متأسفانه جناح کارفرمایی هر ساله در نشست‌های پایان سال شورای عالی کار به فکر مطالبات خود می‌افتند در حالی که در طول سال امکان رایزنی در این خصوص را دارند.

توفیقی با اشاره به اینکه طرح موضوعاتی که به شورای عالی کار مرتبط نیست کاری از پیش نمی‌برد، گفت: شورای عالی کار برای حل مسائل اقتصاد کلان از جمله مطالبات عقب افتاده وجاهت قانونی ندارد.

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگری با تأکید براینکه پرداختن به مسائل اقتصاد کلان در شورای عالی کار نوعی بیراهه رفتن است، گفت: در این نشست طبق قانون کار باید ماده 41 و تبصره دوم آن در خصوص سبد معیشتی کارگران بحث و تبادل‌نظر صورت پذیرد.

وی با اشاره به تنها مصوبه نشست امروز شورای عالی کار گفت: به پیشنهاد نماینده دولت حق مسکن از 20 هزار تومان به 40 هزار تومان به رأی گذاشته و تصویب شد.

توفیقی با اشاره به اینکه از وزرای اقتصاد و صنعت برای حضور در نشست شورای عالی کار دعوت شد، گفت:‌ امیدواریم وزرا در این نشست شرکت کنند اما حضور وزرا به معنای حل مشکلات نبوده بلکه این موارد باید خارج از نشست‌های شورا و طی سال برگزار شود.

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگری افزود: در این نشست مباحث پیشین و کلیات اقتصاد کلان طرح شد و تنها مصوبه آن افزایش 20 هزار تومانی مسکن بود که ظاهراً نمایندگان کارفرمایی موافق چنین افزایشی نبودند.

به گفته توفیقی، مصوبه مذکور برای اجرایی شدن نیازمند تصویب در هیأت وزیران است.

روز گذشته در نشست شورای مشورت سه جانبه ملی افزایش پایه سنوات از 500 به 1000 تومان، حق مسکن از 20 به 40 هزار تومان و بن کارگری از 80 به 160 هزار تومان پیشنهاد شد.

همچنین در این نشست پیشنهاد شده بود که میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران به ماههای پایانی سال موکول نشده و زودتر اعلام شود تا اثرات انتظارات تورمی آن به حداقل برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر