jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۶۱۸۴۳   ۰۱ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

فدراسیون جهانی تکواندو برنامه رقابت‌های جایزه بزرگ را برای کسب امتیاز ورودی المپیک در سال 2015 اعلام کرد. برای سال 2015 میلادی چهار مرحله رقابت‌های کسب امتیاز تحت عنوان جایزه بزرگ پیش‌بینی شده است که دو رویداد همانند سال قبل در انگلستان و مکزیک برگزار خواهد شد و به جای قزاقستان و چین که سال گذشته میلادی میزبان بودند، این بار روسیه و ترکیه رقابت‌ها را برگزار خواهند کرد.

به گزارش سایت فدراسیون تکواندو، بر همین اساس روسیه که طی روزهای بیست و دوم تا بیست و هشتم اردیبهشت ماه میزبان بیست و دومین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان در چیلابینسک می‌باشد، کمتر از 90 روز بعد، اولین مرحله از رقابت‌های جایزه بزرگ را طی روزهای بیست و سوم تا بیست‌وپنجم مردادماه در مسکو میزبانی خواهد کرد. قطر میزبان دومین مرحله این مسابقات بود که چند روز قبل میزبانی را به ترکیه سپرد تا ترک‌های مدعی در شهریورماه دومین مرحله این مسابقات را برگزار کنند. سومین مرحله این مسابقات مانند دو سال گذشته در منچستر و طی تاریخ‌های بیست و سوم تا بیست و پنجم مهرماه میزبانی می‌کند و مرحله نهایی هم چهاردهم تا پانزدهم آذرماه ماه در مکزیک برگزار می‌شود.

فدراسیون جهانی بعد از پایان این مسابقات در دی‌ماه سال آینده رنکینگ جهانی را خواهد بست تا پس از وارد شدن امتیازات رقابت‌های مختلف در نهایت شش نفر برتر هر وزن را برای حضور مستقیم در المپیک 2016 ریو معرفی کند. پس از آن کشورهایی که موفق به کسب سهمیه نشده‌اند می‌توانند در یک مرحله مسابقه که برنامه آن از سوی این نهاد بین‌المللی اعلام خواهد شد شرکت کرده و کسب سهمیه کنند. طبق اعلام فدراسیون جهانی، رقابت‌های قهرمانی جهان 120 امتیاز، رقابت‌های جایزه بزرگ 40 امتیاز و مرحله نهایی مسابقات جایزه بزرگ گه با حضور هشت تکواندوکار برتر هر وزن برگزار خواهد شد 80 امتیاز در راه کسب سهمیه خواهد داشت.

تیم ملی کشورمان هم‌اکنون و بر اساس آخرین رنکینگ اعلام شده برای کسب هر چهار سهمیه در بخش مردان از سوی آشورزاده، اسبقی، خدابخش و مردانی شانس زیادی دارد.‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها