jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۵۸۷۴۰   ۲۲ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۱

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور از تجمیع حدود 20 واحد این دانشگاه خبر داد.

25 واحد دانشگاه پیام نور تجمیع می شود

دکتر محمدعلی کریمی گفت: در گیر و دار تغییرات سال گذشته 20 واحد دانشگاه پیام نور که بیشتر در استان تهران قرار داشتند، تجمیع شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 500 مرکز و واحد این دانشگاه فعال هستند، افزود: از این تعداد، چند واحد دانشگاهی آمادگی تجمیع دارند که در دست بررسی است.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور افزود: حدود 20 تا 25 واحد اکنون آمادگی تجمیع دارد و ما امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم تجمیع این واحدها را عملیاتی کنیم .

وی با بیان اینکه واحدهایی که تجمیع می شوند واحد هایی هستند که توجیه جمیعتی و مالی ندارد، افزود: یکی از سیاست هایی که دانشگاه پیام نور پیگیری می کند وجود و یا عدم وجود دانشجوی واقعی در مراکز واحدهای پیام نور است.

کریمی گفت: دانشجوی واقعی به این معنی است که در دانشگاه پیام نور، اصل را براین گذاشتیم که دانشجو در نزدیک ترین محل سکونت و اشتغال خود امکان تحصیل داشته باشد، اکنون مشاهده می کنیم با این تکثری که رخ داده، دانشجوها مسافتی را باید طی کنند تا در مرکز و یا واحد تحصیل کنند، این وضعیت را سامان دهیم.

وی افزود: برای همین یکی از سیاست هایی که در یک سال گذشته در دانشگاه پیام نور پیگیری شد، تسهیل بحث میهمانی و انتقال بود ما شرایط را نسبت به گذشته خیلی سهل کردیم و سخت گیری گذشته را اعمال نکردیم تا به شرایطی دست یابیم که که دانشجوی واقعی ما در مراکز و واحدها نمود داشته باشد و در سیاست گذاری های خود این مساله را مد نظر قرار دادیم.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گفت: در تجمیع واحدها تنها یک فاکتور تعیین کننده نیست. ترکیب جمیعتی دانشجو در مرکز واحد، ترکیب جمیعتی شهر، نزدیکی به مراکز واحد اطراف ، جمیت دانشجویی در سایر مراکز و تنوع رشته ها همه را کنارهم قرار می دهیم و به این نتیجه می رسیم که ادامه فعالیت یک واحد به صلاح است یا خیر.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
f.asadi
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
با سلام و خسته نباشید من و خانمم دانشجوی رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور واحد هستیم و باتوجه به اینكه در تربت جام سكونت و كارمند دولت نیز میباشیم و همه شرایط انتقال به مركز تربت جام را داریم هر ترم با بدبختی فروان باید انتقالی بگیریم یا اصلا انتقالی نمیدن بهمون و دانشگاه باخرز فاقد كلاس می باشد و دانشجوها در كلاسهای مدارس ابتدایی در حال ادامه تحصیل هستند خواهشمندیم از مسولین مربوطه این مشكل انتقالی ما را حل كنند كه واقعا با كارمند بودن و داشتن بچه مدرسه ای رفت و امد سخت میباشد
۰
۰

یادداشت

بیشتر
آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها