jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۶۳۷۲ ۱۵ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۹

در ادامه اعتراضات به خشونت‌های پلیس در آمریکا،‌ معترضان این بار در اقدامی تازه که "صبحانه سیاه" نام گرفته به رستوران‌هایی در نیویورک و کالیفرنیا که اغلب محل حضور سفیدپوستان است، وارد شده و با سردادن شعار اعتراضات خود را اعلام کردند.

ورود به اعتراضات جدید آمریکا با «صبحانه سیاه»

به نوشته روزنامه دیلی میل، این معترضان با در دست داشتن بنر و سردادن شعار وارد "مکان‌های تجمع سفیدپوستان" از جمله لالیس، مایالینو و میدان پرشینگ شدند.

معترضان فریاد می‌زدند: هر 28 ساعت یک سیاهپوست در آمریکا به دست پلیس کشته می‌شود. آن‌ها خواهران و برادران ما هستند. امروز و هر روز ما جان و زندگی آن‌ها را گرامی می‌داریم.

آنها در هر رستوران از مشتریان خواستند تا بایستند و مشت‌های خودشان را در حمایت از «زندگی سیاهپوستان» بالا ببرند. در تعدادی از رستوران‌ها ظاهرا مشتریان این اقدام را انجام دادند.

یکی از معترضان در حساب توییتر نوشت: ما در وقت صرف صبحانه مزاحم شما شدیم تا بدانید جنگی بر سر زندگی سیاهپوستان وجود دارد و ما ساکت نخواهیم ماند.

اگرچه این اعتراضات به صورت صلح آمیز برگزار شد و هیچ بازداشتی نداشت، اما گزارش‌هایی از بحث‌های تند میان معترضان، کارکنان و مشتریان برخی رستوران‌ها منتشر شد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر