jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۵۶۱۵۱   ۱۵ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۸

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

لغو مجوز واردات مدل مشهور پورشه

لغو مجوز واردات مدل مشهور پورشه

روزنامه خراسان نوشت:در حالی که بر اساس نامه آذرماه یک مسئول اجرایی به مبادی ذی ربط در امر واردات کالا، اعلام شده بود که یکی از مدل های جدید و شاسی بلند خودروی پورشه، اجازه ورود به کشور را پیدا کرده است اما بر اساس دستور روزهای اخیر یک مسئول مهم اجرایی به دستگاههای مسئول، تاکید شده است که مجوز مذکور فعلا معتبر نبوده و تا اطلاع ثانوی، این مدل جدید خودروی پورشه مجوز ورود به کشور را نخواهد داشت.

دستور جدید برای تعیین قیمت تمام شده خدمات دولتی

خراسان نوشت:بر اساس بخشنامه ای که طی روزهای اخیر از سوی یک مسئول مهم اجرایی به همه وزارتخانه ها و سازمان های دولتی ابلاغ شده، تاکید شده است که تمامی دستگاه های مذکور باید ضمن تشکیل کمیته ای تحت عنوان ساختار و فناوری های مدیریتی، نسبت به انجام اقداماتی چون تعیین شیوه های مشارکت و برون سپاری فعالیت های دولتی مانند مشارکت، خصوصی سازی و شراکت، تعیین وظایف قابل واگذاری جهت تمرکززدایی و تعیین قیمت تمام شده خدمات و فعالیت های دولتی در آن دستگاه اقدام کنند.

روزنامه زنجیره‌ای: خبر آسوشیتدپرس صحت داشت اما دروغ بود!

روزنامه کیهان نوشت:روزنامه زنجیره‌ای تازه تأسیس در تیتر اول خود مدعی شد برخلاف تکذیب وزارت خارجه، مذاکرات با آمریکا پیشرفت داشته است!روزنامه مردم امروز در تیتر اول خود ضمن انتشار طرح چهره ظریف و جان کری، شایعه خلاف واقع آسوشیتدپرس مبنی بر توافق هسته‌ای را برجسته‌ کرد و در تیتر اول خود نوشت «خبر خبرگزاری ‌AP و بازتاب آن در شبکه BBC مبنی بر توافق هسته‌ای گرچه با تکذیب وزارت امور خارجه ایران مواجه شد اما پیگیری ما نشان از یک خبر قطعی دارد: پیشرفت در مذاکرات».هرچند موسویان به این روزنامه گفته که «مذاکرات در زمینه انتقال ذخایر اورانیوم ایران به خارج پیشرفت گفته»- موضوعی که تکذیب شده- اما هیچ اشاره‌ای به خط قرمز‌های ایران درباره حفظ «ظرفیت غنی‌سازی» و «لزوم لغو همه تحریم‌ها» نشده است. درعین حال همین روزنامه برخلاف تیتر دروغ اول خود، لابه‌لای یکی از گزارش‌هایش نوشت: «به نظر می‌رسد غربی‌ها به دلیل آن که نتوانسته‌اند تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران را برای خروج ذخایر اورانیوم به خارج از کشور متقاعد کنند به فضاسازی رسانه‌ای متوسل شده‌اند.

غربی‌ها به غیر از تحت فشار قرار دادن ایران با فضاسازی رسانه‌ای و کشاندن مذاکرات از پشت درهای بسته به عرصه عمومی و رسانه‌ای یقیناً اهداف خاص دیگری را نیز دنبال می‌کنند. محتمل‌ترین دلیلی که می‌توان در این زمینه مطرح کرد، زمینه‌سازی برای شکست احتمالی مذاکرات و انداختن توپ مسئولیت عدم توافق به زمین ایران است. غربی‌ها از هم‌اکنون تلاش می‌کنند راه فراری را در صورت عدم توافق با ایران برای خود باز نگاه دارند تا در آینده مدعی شوند که طرح‌هایی قابل توجهی برای پایان دادن به مناقشه هسته‌ای ایران از جمله انتقال ذخایر اورانیوم به کشوری دوست همچون روسیه، ارائه داده‌اند اما این پیشنهاد با مخالفت جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شده است.»این روزنامه همچنین می‌نویسد: «طرح انتقال ذخایر اورانیوم ایران به روسیه درحالی به هیئت مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران پیشنهاد شده است که پیش از آن بارها اعلام شده بود خروج مواد هسته‌ای از کشورمان جزو خطوط قرمز ایران محسوب می‌شود.»

اکنون این سؤال مطرح است که روزنامه غربگرای «مردم امروز»- که توسط برخی همکاران و سردبیر جدا شده روزنامه شرق اداره می‌شود- چرا اصرار دارد برخلاف واقعیت‌ها و حتی متن خبر خود، تیتر اول را به دور زدن تکذیب وزارت خارجه و ادعای دروغ پیشرفت در مذاکرات اختصاص دهد و بدون دلیل ایجاد خوش‌گمانی نسبت به آمریکا کند! این اقدام درحالی است که دولت آمریکا برای چندمین بار طی یک سال گذشته 9 شخص حقوقی و حقیقی جدید طرف را مشمول تحریم‌های جدید کرد. رهبر معظم انقلاب سال گذشته به هنگام آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای ضمن اعلام حمایت از فرزندان خود در جبهه دیپلماسی از مردم خواستند نسبت به رسانه‌هایی که بامواجب‌ یا بی‌مواجب اقدام به بزک کردن و تطهیر دشمن می‌کنند هوشیار باشند.

زیاده‌خواهی‌های آمریکا موجب شکست مذاکرات در وین و مسقط و ژنو شد.یادآور می‌شود آبان ماه امسال نیز درحالی که مذاکرات در مسقط در جریان بود، برخی نشریات زنجیره‌ای مدعی اصلاح‌طلبی (نظیر آرمان، ابتکار، اعتماد و...) با ذوق‌زدگی به برجسته کردن این مذاکرات و دادن اطلاعات دروغ به مردم پرداختند. این روزنامه‌ها تیترهای اول خود را به عباراتی نظیر «جهش بزرگ در مذاکرات»، «نبض مذاکرات در مسقط می‌زند»، «ورود میانجی به جریان مذاکره»، «سفر غیرمنتظره میانجی سنتی به تهران»، «مذاکرات مسقط؛ فرصت کسب توافق همه‌جانبه»، «نسیم توافق وزیدن گرفت، «مذاکرات محرمانه در شب روشن هسته‌ای» و... اختصاص دادند اما دکتر عباس عراقچی معاون وزیر خارجه مدتی بعد در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد «مذاکرات مسقط خیلی بد بود و طبیعی بود که ما در چنین شرایطی به خاتمه مذاکره فکر می‌کردیم.»

خاطرنشان می‌شود سردبیر مردم امروز که قوچانی است که زمانی در شرق مدعی شد اگر غرب اجازه داشتن فناوری هسته‌ای را به ایران نمی‌دهد به خاطر این است که ما تقوای هسته‌ای نداریم و گرنه غرب مانند پاکستان حتی اجازه داشتن بمب اتمی را هم به ما می‌داد. وی آخرین بار سردبیری روزنامه آسمان را داشت که انتشار توهین عضو گروهک جبهه ملی به حکم الهی و قرآنی قصاص در این روزنامه موجب توقیف آن شد.

درپی بروز برخی تغییرات در حزب کارگزاران و از جمله اضافه شدن کسانی چون قوچانی و لیلاز به شورای مرکزی این حزب، محمد هاشمی دبیر سیاسی کارگزاران از عضویت در این حزب استعفا کرد و نسبت به تکرار سرنوشت افراط‌گرایانه و ساختارشکنانه حزب منحله مشارکت برای کارگزاران هشدار داد.

یادآور می‌شود قوچانی در سرمقاله دیروز «مردم امروز» طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را که از سوی شورای نگهبان برای رفع ایرادات به مجلس عودت داده شده، آنارشیسم تدریجی توصیف کرد حال آن که نشریات زرد زنجیره‌ای طیف متبوع وی نقش‌آفرینان اصلی آنارشیسم و آشوب‌افکن در سال‌های 78 و 88 بودند.

نیاز مبرم مدعیان اصلاحات به دروغگویی!

کیهان نوشت:رسانه‌ها و نشریات زنجیره‌ای در راستای القای اختلاف میان اصولگرایان، شایعه دروغ نامزدی جلیلی در انتخابات مجلس از حوزه قم و رقابت با لاریجانی را منتشر کردند.این شایعه ساخته شده توسط سایت انتخاب - که به تازگی از توقیف درآمده - بلافاصله در سایت‌ها و نشریات زنجیره‌ای برجسته شد و از جمله در روزنامه‌های آفتاب یزد، اعتماد و... بازتاب یافت به نحوی که روزنامه اعتماد عکس اصلی خود را به همین موضوع اختصاص داد و با قرار دادن عکس سعید جلیلی کنار احمدی‌نژاد تیتر زد: «گمانه‌زنی رسانه‌ای درباره کاندیدای ویژه جبهه پایداری در قم- خیز جلیلی برای صندلی لاریجانی»!سعید جلیلی این خبر را دروغ محض خواند و گفت اگر قرار باشد در قبال هر بار دروغ‌سازی رسانه‌ای از این دست، موضع بگیرد و تکذیب کند، باید وارد بازی اردوگاه دروغ شده و کار و مسئولیت خود را تعطیل کرده و صرف واکنش، تکذیب کند.

تلاش روزنامه‌ اعتماد برای انتساب جلیلی به احمدی‌نژاد در حالی است که احمدی‌نژاد در سال‌های آخر ریاست خود بر سر موضوعاتی مانند بیداری اسلامی و مذاکره با آمریکا اختلافات جدی با جلیلی داشت. با این حال فتنه‌گران درصددند با دادن آدرس‌های غلط، اصولگرایان را به یک گروه خاص فرو بکاهند و آن گروه را نیز به احمد‌ی‌نژاد نسبت دهند حال آن که جبهه اصولگرایی دارای طیف‌های مختلفی است و شاکله این جریان ضمن حمایت از رویکردها و عملکردهای خوب دولت نهم و دهم، جزو منتقدان اصلی و جدی و اول سوءعملکردها و خیانت‌های حلقه انحرافی بوده است.

از گزارش اقتصادی 100 روزه تا ارائه 2 ماهانه سبد کالا!

کیهان آورده:وعده دولت درخصوص دادن سبد کالایی با توجه به تبلیغات گسترده‌ای که در این زمینه صورت گرفت، مانند وعده گزارش عملکرد صدروزه از سوی دولت فراموش شده است.به گزارش «راه دانا»، رئیس‌جمهور وعده داده بود مردم را در جریان واقعیت‌های کشور قرار دهد و به همین خاطر حسن روحانی سه‌شنبه پنجم آذر 1392 در یک مصاحبه تلویزیونی، گزارشی از فعالیت‌های صد روز اول دولت تدبیر و امید را ارائه کرد. اگر پنجم آذر 1392 را صدمین روز کاری دولت یازدهم بدانیم، 15 اسفند 1392 دومین صد روز کاری دولت تدبیر و امید بود، اما از گزارش صد روزه دوم که رئیس دولت قول آن را به مردم داده بود خبری نشد و تا الان که باید حدود پنج گزارش صد روزه ارائه می‌شد، خبری نیست.

از گزارش صد روزه که بگذریم، به بحث سبد کالا می‌رسیم. سبدی که در بهمن 92 به یکی از پرچالش‌ترین مشکلات دولت تدبیر و امید تبدیل شد و نام «سبد کالا»، صف‌های طولانی را در ذهن می‌آورد که در آن مردم برای دریافت یک کیسه ده کیلویی برنج، چهار کیلو گوشت مرغ، 800 گرم پنیر بسته‌بندی، 1/8 کیلوگرم تخم‌مرغ و 1/8 کیلوگرم روغن مایع، با بی‌تدبیری دولت مجبور به اتلاف وقت خود در صف‌های طولانی شدند.وزارت صنعت در 23 اسفند 92 وعده داد که سال آینده (سال 93) شش سبد کالا توزیع می‌شود، یعنی هر دو ماه یکی، اما الان که ده ماه از سال گذشته است یک سبد کالا نیز توزیع نشده است. حتی وزیر رفاه در برنامه مستندی که در ایام نوروز امسال از تلویزیون پخش شد، از توزیع شش سبد کالا در سال 93 خبر داده بود، طبق گفته یکی از مسئولان وزارت صنعت، دولت بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده، قرار است هر دو ماه یک بار اقدام به توزیع سبد کالا کند،‌ اما در این سبدها تلاش می‌شود، نیازمندان واقعی از این حمایت برخوردار شوند. طبق خبری که در تعطیلات نوروز منتشر شد، در اواخر اردیبهشت ماه نخستین سبد کالا سال 93 توزیع خواهد شد.

حتی یک مقام مسئول در وزارت صنعت با بیان اینکه دولت تا پیش از ماه مبارک رمضان و در نیمه دوم خرداد ماه، دومین سبد کالا را عرضه خواهد کرد، گفت: دولت به طور قطع قصد دارد در آستانه ماه مبارک رمضان که به طور معمول، پیک تقاضا صورت می‌گیرد، توزیع دومین سبد کالایی را داشته باشد. حال باید از مسئولان دولت پرسید چرا وعده‌هایی می‌دهند که توان اجرای آن را ندارند؟ وعده هر دو ماه یک سبد کالا که تاکنون که ده ماه از سال گذشته خبری از آن نیست. اگر همین وعده را دولت قبل می‌داد و اجرایی نمی‌کرد، امروز اصلاح‌طلبان بنفش رنگ مطمئنا دولت را «پوپولیست، دروغگو، عوام‌فریب و...» می‌نامیدند.صرف‌نظر از امکانات و محدودیت‌های دولت در راه توزیع سبد کالا، آنچه از همه مهم‌تر به نظر می‌رسد فقدان کار کارشناسی کافی و اولویت بخشیدن به دادن وعده به مردم در مواردی از این قبیل است.

فرافکنی دولت صدای روزنامه حامی را درآورد

کیهان نوشت:یک روزنامه حامی دولت می‌گوید دولت تا کی می‌خواهد بی‌تدبیری‌های خود در زمینه تورم را پای دولت سابق بنویسد؟روزنامه شرق در تحلیلی اقتصادی با اشاره به افزایش نرخ ارز و قیمت برخی کالاها می‌نویسد: افزایش نرخ ارز و افزایش شتابان قیمت‌ها نگرانی‌های جدی را برای عموم اقشار آسیب‌پذیر فراهم کرده است... سیر شتابان قیمت‌ها که در بسیاری موارد از سیر رشد نرخ ارز بیشتر شده نشان دهنده احتکار، گرانی و غارت سفره مردم توسط همان‌هایی است که در سایه و پنهان به غارت مشغولند.این روزنامه ادامه می‌دهد: ظاهراً تدوین‌کنندگان دستورالعمل «شوک درمانی» هنوز هم در مصدر کارند و مرتباً در رسانه‌ها فریاد افزایش قیمت خدمات عمومی آب، برق و گاز و... به پا داشته‌اند. بنابر اظهار محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی در همایش روز حسابداری مورخ 1392/9/9 «کشور فاقد بودجه‌بندی عملیاتی و بنگاه‌های دولتی فاقد سیستم قیمت تمام شده است»، اما مدیران دولتی سازمان‌ها و نهادهای خدماتی دولتی اصرار دارند که ضعف و نارسایی و ریخت‌وپاش‌های آنچنانی را از جیب مردم تحت عنوان قیمت تمام شده برداشت کنند. اگر تا دیروز موضوع کسری پرداخت یارانه معضل آقایان بود، امروز که بسیاری از افراد از سبد یارانه حذف شده‌اند دیگر به چه بهانه‌ای می‌خواهند قیمت‌ها را افزایش دهند؟

شرق نوشت: جالب آنکه در حالی که از هم‌اکنون ساز افزایش 15 درصد مزد کارگران را کوک کرده‌اند در لایحه بودجه سال آتی قیمت حامل‌های انرژی بیش از 30 درصد افزایش یافته و حضرات قبل از لایحه هم‌آرام‌آرام شروع به افزایش نرخ خدمات عمومی کرده‌اند. مردم می‌گویند مخالفت ما با سیاست‌های دولت قبلی دقیقاً به علت همین افزایش قیمت‌های بی‌منطق و ناسازگار با معیشت مردم بوده و بدیهی است نمی‌توانند قبول کنند دولتی که هدف خود را ثبات اقتصادی اعلام کرده هر روزه افزایش قیمت را در دستور روز خود قرار دهد.نویسنده خاطرنشان کرد: اگر مذاکرات هسته‌ای عامل اصلی افزایش قیمت‌ها نیست (که به نظر نگارنده هم نمی‌توان همه افزایش قیمت‌ها را به میز مذاکرات هسته‌ای وصل کرد)، دولت باید رسماً علل افزایش قیمت‌ها، عاملان افزایش قیمت‌ها و رانت‌خوارانی را که اتفاقاً عامل اساسی همه معضلات اقتصادی هستند افشا و با آنان برخورد قضایی کند. نمی‌توان موضوع احمدی‌نژاد را به یک پدیده درازمدت تبدیل کرد و همه مشکلات را به گذشته مرتبط دانست.

شرق تأکید می‌کند: دولت باید با تمهیدات لازم جلوی افزایش نرخ ارز که صرفاً تهدید خانمانسوز برای سفره معیشت مردم و نعمتی برای میلیاردرهای نوکیسه ارزی است، بگیرد و از طریق اخذ مالیات از سازندگان پاساژهای تجاری میلیارد دلاری و صرافان دوهزار و هفت هزار میلیاردی و 12 میلیارد دلاری ادامه دهد.

انتقاد سلیمی‌نمین از حذف افراد از تاریخ

روزنامه ایران نوشت:عباس سلیمی‌نمین در حاشیه جشنواره‌ فیلم عمار از حذف افراد از تاریخ انتقاد کرد و پیشنهاد داد به جای این کار، به تبیین و پژوهش در تاریخ پرداخته شود.به گزارش ایسنا، وی به حذف عکس قطب‌زاده کنار امام(ره) اشاره کرد و گفت: چون حال نداشتیم تبیین کنیم، آمدیم عکس آقای قطب‌زاده را از کنار امام حذف کردیم و با این کار بخشی از تاریخ را حذف کردیم! این به درست یا غلط بودن آقای قطب‌زاده اشاره نمی‌کند، ما چون دیگر نمی‌خواهیم سراغ پژوهش برویم، پس حذفش می‌کنیم! وی گفت: چرا بعد از گذشت 80-70 سال از زمان رضاخان، هنوز اسناد آن دوره منتشر و علنی نشده است؟!

تبدیل قرار کفالت مرتضوی به وثیقه

ایران نوشت:قرار کفالت دو میلیارد تومانی «سعید مرتضوی» مدیرعامل پیشین سازمان تأمین اجتماعی به وثیقه تبدیل شد. «علیرضا دقیقی» وکیل و یکی از شاکیان پرونده تأمین اجتماعی روز گذشته با اعلام این خبر به ایرنا، از میزان قرار وثیقه صادر شده اظهار بی‌اطلاعی کرد. پیشتر نیز در پرونده شکایت یکی از اولیای دم کشته شدگان حادثه کهریزک برای مرتضوی قرار وثیقه سه میلیارد تومانی صادر شده بود.

خرید رفتن «کری» موضوع سؤال نمایندگان از ظریف!

روزنامه ایران آورده:خرید رفتن «جان کری» در عمان موضوع سؤال یکی از نمایندگان از محمد جواد ظریف است. «محمد حسن آصفری» دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به «میزان» گفت: نمایندگان می‌خواهند بدانند چرا آقای جان کری در مسقط میز مذاکره را ترک کرده و به بازار برای خرید رفته است. وزیر امور خارجه قرار است سه‌شنبه این هفته با حضور در جلسه علنی مجلس، پاسخگوی سؤالات جواد کریمی قدوسی به نمایندگی از جمعی از نمایندگان مجلس باشد.

بازتاب پیشنهاد روحانی برای رفراندوم

ایران نوشت:پیشنهاد رئیس جمهوری مبنی بر برگزاری همه پرسی از مردم در برخی امور بلافاصله در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت و رسانه‌ها در نخستین ساعات پس از این اظهارات، از سخنان حسن روحانی استقبال کردند.عصر ایران در گزارشی نوشت: روحانی با این راهکار تابوی برگزاری رفراندوم در موضوعات مختلف را می‌شکند و این ذهنیت که همه پرسی اصل نظام یا اصولی از قانون اساسی را هدف می‌گیرد، منتفی و اصلاح می‌شود. زیرا همه پرسی احتمالی در چارچوب قانون اساسی و احیای اصلی از اصول قانون اساسی برگزار می‌شود و می‌تواند درباره هر موضوعی باشد مثلاً کاهش تعطیلات عمومی در تقویم سالانه، حذف پردرآمدها از دریافت یارانه، برقراری رابطه با فلان کشور یا موضوعات حساس و غیر حساس دیگر.

خرید عجیب تمام نسخه‌های یک روزنامه در مشهد

ایران نوشت:عوامل ناشناس با مراجعه به دکه‌های مطبوعاتی در مشهد اقدام به خرید و جمع‌آوری تمامی نسخه‌های روزنامه خراسان کردند. به گزارش ایرنا، برخی مدعی هستند این موضوع با مصاحبه دادستان مشهد با روزنامه خراسان در شماره روز دوشنبه مبنی بر اعلام پلمب شدن دفاتر خرید و فروش سهام سه شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی مرتبط است.گفته می‌شود «عوامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری» با مراجعه به دکه‌های مطبوعاتی خواستار خرید همه نسخه‌های روزنامه خراسان شده و حتی در برخی موارد در پی امتناع دکه داران از فروش یکجای نسخه‌ها، با آنان وارد درگیری فیزیکی شده‌اند.

نظر جدید معون وزیر:موضوع ازدواج سفید مشکل حاد نیست

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان همدان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد ازدواج سفید (معضلی که مدتی است از گوشه و کنار اخباری راجع به آن شنیده می‌شود) و تدابیر اندیشیده شده راجع به این معضل گفت: موضوع ازدواج سفید مشکل حاد نیست و آمار آن در کشور بسیار بسیار پایین است که می‌توان با تدابیر خاص و فرهنگ‌سازی این مشکل کوچک را نیز برطرف کرد. به گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی از همدان، گلزاری، ازدواج سفید را نیرنگ دشمن برای غافل ماندن از مشکلات اساسی‌تر عنوان کرد و گفت: در جامعه امروزی معضلات و مشکلاتی بزرگتر و حیاتی‌تر از موضوع ازدواج سفید وجود دارد که باید به آنها پرداخت.

واکنش علمای بحرین در مورد توهین به آیت‌الله سیستانی

جمهوری اسلامی نوشت: علمای بحرین با انتشار بیانیه‌ای توهین به آیت‌الله سیستانی مرجع عالیقدر در نجف اشرف را محکوم کردند. به گزارش العالم، در این بیانیه آمده است: انحطاط اخلاقی باعث شد مزدوری پست مانند ناجی العربی به مقام شامخ یک عالم باتقوای فاضل مانند آیت‌الله سیستانی توهین کند اما این اقدام فقط باعث ارتقاء جایگاه ایشان شد. ناجی العربی که گفته می‌شود بنیانگذار گروه موسوم به «تجمع وحدت ملی» و از مدافعان رژیم آل خلیفه است، در خطبه نماز جمعه گذشته گفت: «حکومت نباید به تهدید برخی از دشمنان وطن در خارج و داخل گوش فرا دهد. به اشخاصی که خود را مرجعیت عالی دینی می‌دانند، به ویژه سیستانی می‌گویم در امور بحرین دخالت نکن.» وی در ادامه این اظهارات توهین آمیز، از آیت‌الله سیستانی خواست از مرجعیت کناره‌گیری و از مردم عراق و بحرین عذرخواهی کند.

اتهام بخاطر دنباله روی از ایران

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: صفحه رسمی مجلس بحرین در شبکه اجتماعی «توئیتر»، اعلام همبستگی با دبیرکل جمعیت الوفاق را «شتافتن به یاری متحد فارسی» دانست و مدعی شد کسانی که در ایران، عراق و لبنان از شیخ علی سلمان حمایت می‌کنند «آدم‌های ایران» هستند. مقامات بحرین برای فرافکنی و انکار مشکل داخلی خواسته‌های مردمی در این کشور را نادیده گرفته و مردم را به دنباله‌روی از ایران متهم می‌کنند.

طراحی اولین پهپاد موشک گریز

روزنامه قدس از قول سایت جهان نوشت: محققان بسیجی کشورمان موفق به طراحی نخستین پهپاد موشک ‌گریز دنیا در ارتفاع هشت هزار متری شدند که نام پهپاد ثارا... بر آن گذاشته شده است.

دیگر ناامید شده ایم

قدس آنلاین نوشت:علی شیاری، عضو شورای اسلامی شهر تبریز با «مشمئزکننده» خواندن مباحث‌ طولانی بحران زیست ‌محیطی دریاچه ارومیه اظهار داشت: این بحث دیگر ناامیدکننده شده و شعار در مورد راهکارهای احیای این دریاچه دیگر کافی است، زیرا با گذشت چند سال هنوز مطالعات احیای آن به پایان نرسیده است.

هر ساعت، 18 طلاق در کشور

قدس نوشت:علی اکبر محزون مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت: در 9 ماهه امسال 117 هزار و 432 مورد طلاق به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8/2 درصد رشد داشته است. وی افزود: 107 هزار و 787 مورد از طلاقها در شهرها و 9 هزار و 645 مورد دیگر نیز در روستاها به ثبت رسیده است. محزون ادامه داد: بر اساس این آمار در هر ماه 13 هزار و 48 واقعه طلاق، هر شبانه روز 424 مورد و در هر ساعت 18 مورد طلاق در کشور به ثبت می رسد. وی اضافه کرد: متأسفانه سرعت رشد طلاق بیشتر از واقعه ازدواج در کشور است.

هواپیماهای ناتو حق عبورندارند

قدس به نقل از سایت فردا نوشت: امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) گفت:‌ از طریق سازمان ایکائو اعلام کرده‌ایم که برخی از هواپیماها مثل هواپیماهای ناتو حق عبور از فضای جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر