jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۵۵۸۷۶   ۱۴ دی ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۹

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان:

80 درصد مطلقه های کشور زیر 30 سال سن دارند

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: 80 درصد مطلقه های کشور کمتر از 30 سال سن دارند که این امر تهدیدی برای سلامت اجتماعی جامعه است.

80 درصد مطلقه های کشور زیر 30 سال سن دارند

محمود گلزاری روز یکشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان افزود: 20 درصد از ازدواج های کشور در کمتر از پنج سال به طلاق منجر می شود.این رقم در کلانشهری مانند تهران به 33 درصد نیز می رسد و در استان همدان این رقم 17 درصد است.

وی با بیان این که هر سال 160 هزار ازدواج و 32 هزار طلاق در کشور ثبت می شود، گفت: اکنون آمار طلاق در کشور افزایش یافته و به دلایل متعدد سن اعتیاد نیز در حال پایین آمدن است.

گلزاری افزود: طلاق یک پدید اجتماعی مشکل زا است و خشونت و پرخاشگری نیز از دیگر مشکلات جامعه به شمار می رود.

معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که توانمند سازی جوانان برای سبک زندگی اسلامی از نیازهای جامعه است، افزود: جوانان به دلیل ویژگی های شخصیتی نسبت به سایر اقشار متفاوت هستند.

وی از جوان غافلی، جوان هراسی و جوان فریبی به عنوان سه امر غلط یاد کرد و گفت: برای حل مشکلات متعدد در کشور باید از قدرت مدیریتی جوان استفاده کرد.

گلزاری با تاکید بر لزوم تفکیک وزارت ورزش و جوانان از یکدیگر، افزود: ورزش تنها یکی از نیازهای جوانان است در حالی که جوانان نیازهای بسیار متعددی دارندکه تنها در قالب ورزش گنجانده نمی شود.

استان همدان دارای 605 هزار جوان است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر