jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۵۵۳۹۴   ۱۳ دی ۱۳۹۳  |  ۱۳:۲۷

یک روزنامه چاپ انگلیس در گزارشی اعلام کرد که سال 2014 خونین ترین سال در تاریخ خاورمیانه بوده است.

2014، خونین ترین سال در تاریخ خاورمیانه بود

روزنامه فایننشال تایمز چاپ انگلیس در گزارشی اعلام کرد که سال 2014 یکی از خونین ترین سالها در تاریخ خاورمیانه بوده است.

در این گزارش آمده است: در سال 2014 بیش از صد هزار نفر که یک سوم آن یا بیشتر، غیر نظامی بوده اند در عراق، سوریه، یمن، لیبی و نوار غزه کشته شده اند.

در ادامه گزارش گفته شده است: نکته قابل تاسف این است که شدت تنش های سیاسی که باعث وقوع بحران ها و درگیری ها شده است هنوز کاهش نیافته است و به نظر نمی رسد در آینده ای نزدیک از بین برود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر