جام جم ورزشی: پرویز هادی با پیروزی مقابل جابر صادق‌زاده بعنوان پهلوان کشور در سال 93 انتخاب شد.
کد خبر: ۷۵۵۲۸۹
پرویز هادی پهلوان کشور در سال 93 شد

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابتهای رده‌بندی و فینال مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی کشور در وزن +90 کیلوگرم برای تعیین پهلوان کشور یادواره زنده یاد علیرضا سلیمانی، عصر امروز (جمعه) با حضور پرشور تماشاگران و جمع زیادی از پیشکسوتان کشتی در سالن شهید بهشتی شهر مشهد برگزار شد که در دیدار برای کسب مقام پنجمی و ششمی جواد محجوب عضو تیم ملی جودو از خراسان رضوی موفق شد همشهری خود محمد جواد حسن زاده را با ضربه فنی شکست داده و به مقام پنجم برسد.

در دیدار برای کسب مقام سوم این مسابقات احمد میرزاپور از خراسان رضوی پهلوان کشور در سال 92 و امیر محمدی از خراسان شمالی به مصاف هم رفتند که در پایان شش دقیقه مبارزه میرزاپور با نتیجه 6 بر 2 به برتری دست یافت و جایگاه سوم را کسب کرد.

در مسابقه نهایی برای کسب عنوان پهلوان کشور در سال 93 پرویز هادی از آذربایجان شرقی دارنده مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون مقابل جابر صادق زاده از مازندران دارنده مدال طلای کشتی آزاد جوانان جهان و یک بازوبند پهلوانی، با اجرای گل کشتی با صدای مرشد به مصاف هم رفتند.

در این مبارزه پرویز هادی موفق شد با نتیجه 8 بر 2 صادق‌زاده را شکست داد و دارای بازوبند پهلوانی کشور در سال 93 شد. مراسم توزیع مدال و جوایز این مسابقات نیز با حضور اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد، رشیدیان استاندار خراسان رضوی، نصرالله سجادی معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین المللی ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای برگزار شد.

در این مسابقات علی دهقان از آذربایجان شرقی بعنوان مربی نمونه و فریدون عابدین‌نژاد از البرز بعنوان داور نمونه انتخاب شدند. قرار است بازوبند پهلوانی ایران توسط رییس جمهور در مراسم تقدیر از قهرمانان بازی های آسیایی و پاراآسیایی اهدا شود.

رده‌بندی نفرات اول تا ششم این مسابقات که مجوز حضور در رقابتهای بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی و انتخابی تیم ملی را نیز به‌ دست آوردند، به ترتیب زیر است:
۱- پرویز هادی (آذربایجان شرقی)
2- جابر صادق‌زاده (مازندران)
۳- احمد میرزاپور (خراسان رضوی)
۴- امیر محمدی (خراسان شمالی)
۵- جواد محجوب (خراسان رضوی)
۶- محمد حسن‌زاده (خراسان رضوی)

استقبال مردم کشتی دوست مشهدی از این رقابتها بسیار پر شور و سالن مملو از جمعیت بود به گونه‌ای که تعدادی از تماشاگران نیز موفق به حضور در سالن نشدند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها