بارش برف در ۱۳ استان کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در ۱۳ استان کشور طی دو روز آینده خبر داد.
کد خبر: ۷۵۰۸۵۷
بارش برف در ۱۳ استان کشور

احد وظیفه در گفت​وگو با مهر با بیان این مطلب افزود: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد امشب در پاره ای از نقاط غرب کشور در برخی ساعات ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

به گفته وی، با نزدیک شدن یک سامانه بارشی به تدریج از بعد از ظهر شنبه، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور ابرناکی، بارش باران و برف پیش بینی می شود که در روز یکشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده برای شرق و شمال شرق کشور بارش ها به طور پراکنده خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: از این رو فردا بارش باران و برف در کردستان، کرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، لرستان، ارتفاعات غرب اصفهان، و در شمال خوزستان و ایلام گاهی با رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

وظیفه تصریح کرد: بارش باران و برف روز یکشنبه در کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان، شمال و شرق خوزستان، ایلام و جنوب قم ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به پیش بینی بارش برف در مسیرهای کوهستانی مناطق یاد شده، برای تردد در جاده های غرب و جنوب غرب کشور به همراه داشتن تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ در مدت یاد شده توصیه می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی یادآور شد: فردا آسمان تهران نیمه ابری تا ابری در پاره ای نقاط همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای پایتخت با یک درجه کاهش نسبت به امروز به ترتیب معادل ۱۱ و ۳ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها