jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۴۶۹۲۴   ۱۷ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از افزایش تردد زائران اربعین حسینی در مرزهای غربی کشور خبر داد و گفت: تاکنون 750 هزار نفر از طریق مرزهای مهران، چزابه و شلمچه وارد خاک عراق شده‌اند.

سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از مرز بین‌المللی مهران در گفت‌وگو با ایرنا با بیان این که عزیمت زائران اربعین حسینی از حدود ده روز پیش آغاز شده است، پیش‌بینی کرد که با نزدیک شدن به ایام سوگواری اربعین، شمار تردد در مرزهای تعیین شده افزایش قابل توجهی یابد.وی به زائران توصیه کرد برای سفر به عتبات عالیات صبر و حوصله داشته، زیرا ممکن است به دلیل حجم بالای تردد زائران در مرزها با تاخیر چند ساعته و حتی یک روزه مواجه شوند.

اشتری با قدردانی از خدمات مسئولان در مبادی مرزی یادآور شد: مشکلی در تردد زوار در مرزهای داخلی وجود ندارد، اما امکانات طرف عراقی پاسخگوی این تعداد زائر نیست.

وی از زائران اربعین حسینی خواست برنامه بازگشت خود را به یک یا دو روز پس از برگزاری این آیین موکول کنند تا با ترافیک شدید در مرز و مشکلات احتمالی مواجه نشوند.پیش‌بینی می شود تردد زایران تا پایان اربعین حسینی از مرز مهران به 800 هزار نفر برسد.

عبور از مرز شلمچه با کارت شناسایی امکان ندارد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرمشهر نیز از نبود امکان عبور زوار از مرز شلمچه با شناسنامه و کارت ملی خبر داد و تنها راه عبور را استفاده از گذرنامه معتبر بین‌المللی عنوان کرد.

حجت‌الاسلام عادل رویوران در گفت‌وگو با مهر افزود: درپی باز شدن ناگهانی دروازه‌های مرزی عراق در مرز شلمچه در چند روز گذشته و ورود تعدادی از زوار بدون داشتن گذرنامه در میان دیگر زائران به خاک عراق، این مساله مشکلاتی را برای زوار و مسئولان ایجاد کرد. حتی تعدادی از این افراد توسط نیروهای عراقی دستگیر شده اند.وی تصریح کرد: لذا از تمام کسانی که قصد سفر به عتبات را دارند تقاضا می‌شود تنها با در دست داشتن گذرنامه معتبر برای عبور از مرز به نقاط مرزی مراجعه کنند زیرا در غیر این‌صورت از ورود آنها به کشور عراق جلوگیری شده و با برخورد نیروها و مسئولان عراقی مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: کریدور خروجی ایران در حال تلاش برای رد کردن زوار از مرز است که به علت کندی عملیات از سوی کشور عراق پذیرش زائران از آن سوی مرز به کندی صورت می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها