jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۴۶۳۶۴   ۱۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۸

جام جم ورزشی: قیچی برگردان یکی از فوق العاده ترین حرکت هایی است که در فوتبال دیده می شود.

وقتی ستاره ها قیچی برگردان می زنند+[مجموعه عکس]

به گزارش جام جم ورزشی ،قیچی برگردان چه برای گل زدن باشد چه نه یکی از خارق العاده ترین حرکت هایی است که در فوتبال دیده می شود. البته این حرکت خیلی خطرناک است. بازیکنانی که قیچی برگردان می زنند باید مراقب باشند به بازیکن دیگری برخورد نکنند و البته در هنگام فرود به زمین با گردن، سر و یا مهره های گردن فرود نیایند. هر گونه اهمال و سستی در این حرکت باعث آسیب جدی به بازیکن می شود و به همین دلیل است که هر کسی نباید قیچی برگردان بزند. داشتن آمادگی جسمانی بالا و بدنی منعطف باعث می شود زیباترین قیچی برگردان ها رقم بخورد. ضمن اینکه هر چند این حرکت تنها چند ثانیه وقت می برد اما لازم است تمرکز زیادی روی آن باشد تا توپ به هدف برسد. به خاطر می آوریم که چند سال پیش یکی از بازیکنان لیگ برتر خودمان قصد زدن قیچی برگردان را داشت اما پایش به صورت بازیکن هم تیمی خود برخورد کرد! قیچی برگردان زدن کاری است که فقط از پس بهترین بازیکنان برمی آید، بازیکنی نظیر کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، وین رونی، روبین فن پرسی، اندی کارول، نیمار و زلاتان ابراهیموویچ که زیباترین قیچی برگردان های چند سال اخیر را ثبت کرده اند به خصوص زلاتان ابراهیموویچ که سال 2012 با گلی که به همین روش به آلمان زد جایزه زیباترین گل سال یعنی فرانس پوشکاش را از فیفا دریافت کرد. آنچه در ادامه می آید ثبت عکس های تاریخی از هنگامی است که این ستاره ها قیچی برگردان می زنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر